Nordisk Films Kompagni é nato nel 0 É un Produktion dänischer Blomsterpigen (1906), Manegens Børn (1915), La favorita del Marajà (1926),
Biografia in Tedesco (in Tedesco): Dänische Filmproduktion, besonders in der Blütezeit des dänischen Kinos besonders aktiv.
2011: Headhunters (Casa produtrice), Regia Morten Tyldum, con , Nikolaj Coster-Waldau, ,
2009: Stieg Larsson: Verdammnis (Casa produtrice), Regia Daniel Alfredson, con , , Lena Endre,
1996: Sånt är livet (Casa produtrice), Regia Colin Nutley, con , Sverre Anker Ousdal, Lena Nyman,
1993: Kadisbellan (Casa produtrice), Regia Ake Sandgren, con Reine Brynolfsson, Basia Frydman, Frida Hallgren,
1949: For frihed og ret (Casa produtrice), Regia Sven Methling, con Ebbe Rode, Angelo Bruun, Rasmus Ottesen,
1935: Det gyldne smyl (Casa produtrice), Regia Paul Fejos, con Bodil Ipsen, Carl Alstrup, Aage Schmidt,
1926: La favorita del Marajà (Maharajahens Yndlingshustru) (Casa produtrice), Regia A.W. Sandberg, con Gunnar Tolnæs, Karina Bell, Anton de Verdier,
1926: La maschera della vita (Klovnen) (Casa produtrice), Regia A.W. Sandberg, con Philip Bech, Karina Bell, Eric Bertner,
1925: Det store hjerte (Casa produtrice: N° 1865), Regia August Blom, con Philip Bech, , Peter Nielsen,
1924: Lille Dorritt (Casa produtrice), Regia A.W. Sandberg, con Karina Bell, Frederik Jensen, Gunnar Tolnæs,
1924: Morænen (Casa produtrice: N° 1859), Regia A.W. Sandberg, con Peter Nielsen, Karen Caspersen, Emanuel Gregers,
1923: Lasse Månsson fra Skaane (Casa produtrice), Regia A.W. Sandberg, con Clara Schønfeld, Olga Belajeff, Marie Dinesen,
1923: Paa Slaget 12 (Casa produtrice), Regia A.W. Sandberg, con Clara Schønfeld, Karina Bell, Elith Reumert,
1923: Frauenmoral (Casa produtrice), Regia Theo Frenkel-Bouwmeester, con Olga Engl, , ,
1922: David Copperfield (Casa produtrice), Regia A.W. Sandberg, con Gorm Schmidt, Martin Herzberg, Margarete Schlegel,
1922: Store forventninger, Grosse Erwartungen (Casa produtrice), Regia A.W. Sandberg, con Martin Herzberg, Harry Komdrup, Marie Dinesen,
1920: Lykkens galoscher (Casa produtrice), Regia Gunnar Sommerfeldt, con Gunnar Sommerfeldt, , ,
1920: Prinsens Kærlighed (Casa produtrice: N° 1539), Regia Martinius Nielsen, con Robert Schyberg, Henny Lauritzen, Valdemar Psilander,
1920: La valanga (Lavinen) (Casa produtrice), Regia Emanuel Gregers, con Bodil Ipsen, Jon Iversen, Astrid Holm,
1920: Stodderprinsessen (Casa produtrice: N° 1741), Regia A.W. Sandberg, con Gunnar Tolnæs, Clara Wieth, Johannes Ring,
1920: En Skuespillers Kærlighed (Casa produtrice: N° 1572), Regia Martinius Nielsen, con Henny Lauritzen, Ebba Thomsen, Adolf Tronier Funder,
1920: Il musicista leale (Den standhaftige spillemand) (Casa produtrice: N° 1699), Regia Lau Lauritzen Sr., con Ragnhild Sannom, Agnes Andersen, Lauritz Olsen,
1919: Atlantas knaldsucces (Casa produtrice), Regia Kaj Mervild, con Stella Kjerulf, , ,
1919: Lykkelandet (Casa produtrice: N° 1734), Regia Emanuel Gregers, con Gunnar Tolnæs, Gerhard Jessen, Elisabeth Frederiksen,
1919: Det lille pus (Casa produtrice), Regia Lau Lauritzen sen., con Agnes Andersen, Frederik Buch, Lauritz Olsen,
1919: Kærlighed og Kontanter (Casa produtrice: N° 1396), Regia Lau Lauritzen Sr., con Frederik Buch, Agnes Andersen, Carl Alstrup,
1919: Den skønne Ubekendte (Casa produtrice), Regia Lau Lauritzen Sr., con Ragnhild Sannom, Agnes Andersen, Bertel Krause,
1919: Maharadjahens yndlingshustru II (Casa produtrice: N° 1766), Regia August Blom, con Gunnar Tolnæs, Lilly Jacobsson, Johanne Fritz-Petersen,
1919: Den Æreløse (Casa produtrice: N° 1486), Regia Holger-Madsen, con Valdemar Psilander, Ebba Thomsen, Marie Dinesen,
1919: Hvorledes jeg kom til Filmen (Casa produtrice: N° 1495), Regia Robert Dinesen, con Valdemar Psilander, Frederik Jacobsen, Else Frölich,
1919: Klavervirtuosen (Casa produtrice), Regia Lau Lauritzen sen., con Lilly Jacobsson, Rasmus Christiansen, Carl Alstrup,
1919: Konkurrencen (Casa produtrice), Regia Robert Dinesen, con Agnete Blom, Axel Boesen, Robert Dinesen,
1919: Rytterstatuen (Casa produtrice: n° 1419), Regia A.W. Sandberg, con Valdemar Psilander, Augusta Blad, Frederik Jacobsen,
1919: Gøglerbandens Adoptivdatter (Casa produtrice), Regia Robert Dinesen, con Inger Nybo, Frederik Buch, Robert Dinesen,
1919: Solskinsbørnene (Casa produtrice: N° 1671), Regia A.W. Sandberg, con Thorleif Lund, , Bertel Krause,
1919: Hans store Chance (Casa produtrice: N° 1308), Regia Hjalmar Davidsen, con Marie Dinesen, Johanne Fritz-Petersen, Torben Meyer,
1919: Hendes Helt (Casa produtrice), Regia Holger-Madsen, con Agnes Nørlund, Lilly Jacobsson, Gunnar Tolnæs,
1919: Kærlighedsleg (Casa produtrice: N° 1554), Regia A.W. Sandberg, con Valdemar Psilander, Arne Weel, Gudrun Houlberg,
1919: Livets omkiftelser (Casa produtrice), Regia Robert Dinesen, con Philip Bech, Rasmus Christiansen, Robert Dinesen,
1919: Præsidenten (Casa produtrice), Regia Carl Theodor Dreyer, con Halvard Hoff, Elith Pio, Carl Meyer,
1919: Han skal duellere (Casa produtrice), Regia Lau Lauritzen Sr., con Rasmus Christiansen, Ragnhild Sannom, Lauritz Olsen,
1918: Verso la Luce (Mod lyset) (Casa produtrice), Regia Holger-Madsen, con Augusta Blad, Asta Nielsen, Alf Blütecher,
1918: Hendes Hjertes Ridder (Casa produtrice), Regia Robert Dinesen, con Agnes Andersen, Else Frölich, Valdemar Psilander,
1918: Un amico del popolo (Folkets Ven) (Casa produtrice: N° 1749), Regia Holger-Madsen, con Gunnar Tolnæs, Svend Kornbeck, Holger-Madsen,
1918: Bunkebryllup (Casa produtrice: N° 1645), Regia Lau Lauritzen Sr., con Ragnhild Sannom, Kate Fabian, Frederik Buch,
1918: For sit Lands Ære (Casa produtrice: N° 1327), Regia August Blom, con Thorleif Lund, Christel Holch, Valdemar Psilander,
1918: I Opiumets Magt (Casa produtrice), Regia Robert Dinesen, con Anton de Verdier, Aage Hertel, Carl Lauritzen,
1918: Kærlighed og Pædagogik (Casa produtrice), Regia Lau Lauritzen Sr., con Carl Alstrup, , ,
1918: Lykken (Casa produtrice: N° 1462), Regia Holger-Madsen, con Valdemar Psilander, Ebba Thomsen, Erik Holberg,
1918: Prøvens Dag (Casa produtrice: N° 1594), Regia Martinius Nielsen, con , Inger Nybo, Torben Meyer,
1918: For barnets skyld (Casa produtrice), Regia Robert Dinesen, con Philip Bech, Anton de Verdier, Franz Skondrup,
1918: Naar Ungdommen raser (Casa produtrice), Regia Lau Lauritzen Sr., con Bertel Krause, Rasmus Christiansen, Frederik Buch,
1918: Hjerteknuseren (Casa produtrice), Regia Robert Dinesen, con Astrid Krygell, Svend Melsing, Lauritz Olsen,
1918: De lille Virtuos (Casa produtrice), Regia Alfred Kjerulf, con , Johanne Fritz-Petersen, ,
1918: En kunstners kærlighed (Casa produtrice), Regia A.W. Sandberg, con Arne Weel, Carl Lauritzen, ,
1918: Mands vilje (Casa produtrice: N° 1650), Regia Robert Dinesen, con Inger Nybo, Philip Bech, Ebba Thomsen,
1918: Reservestatisten (Casa produtrice: N° 1676), Regia Lau Lauritzen Sr., con Frederik Buch, Ragnhild Sannom, Lauritz Olsen,
1918: Frøken Theodor (Casa produtrice), Regia Lau Lauritzen Sr., con , Arne Weel, Lauritz Olsen,
1918: Det spøger i Villaen (Casa produtrice: N° 1624), Regia Oscar Stribolt, con Frederik Buch, Betzy Kofoed, Lauritz Olsen,
1918: Hjertebetvingeren (Casa produtrice), Regia Lau Lauritzen Sr., con Carl Alstrup, Gudrun Houlberg, Viking Ringheim,
1918: Luksuschaufføren (Casa produtrice: N° 2387), Regia Robert Dinesen, con Valdemar Psilander, Erik Holberg, ,
1918: Lykkens Budbringer (Casa produtrice: N° 1497), Regia Alexander Christian, con Agnete Blom, Stella Lind, Thorleif Lund,
1918: Prinsessens Tilbeder (Casa produtrice), Regia Alexander Christian, con Charles Willumsen, Johanne Fritz-Petersen, Anker Kreutz,
1918: Hendes stille Sværmeri (Casa produtrice), Regia Lau Lauritzen Sr., con Lauritz Olsen, Frederik Buch, Charles Willumsen,
1918: Glædens Dag (Casa produtrice), Regia Alexander Christian, con Alma Hinding, Ellen Rassow, Anton de Verdier,
1918: De skraa Braedder (Casa produtrice), Regia Robert Dinesen, con Agnes Andersen, Robert Dinesen, Johanne Krum-Hunderup,
1918: Solen, der dræbte (Casa produtrice), Regia Hjalmar Davidsen, con Alf Blütecher, Else Frölich, ,
1918: Mirakeltjeneren (Casa produtrice: N° 1656), Regia Lau Lauritzen Sr., con Carl Alstrup, Viking Ringheim, Ragnhild Sannom,
1918: Kammerpigen (Casa produtrice), Regia Robert Dinesen, con Sofus Bernhard, Aage Hertel, Frederik Jacobsen,
1918: Den lille Danserinde (Casa produtrice: n° 1548), Regia Hjalmar Davidsen, con Henry Seemann, Ellen Rassow, Johanne Fritz-Petersen,
1918: Testamentets Hemmelighed (Casa produtrice), Regia Holger-Madsen, con Lilly Jacobsson, , Hugo Bruun,
1918: Magasinets Datter (Casa produtrice), Regia August Blom, Thorleif Lund, con Anton de Verdier, ,
1918: Lidia (Lydia) (Casa produtrice: N° 1479), Regia Holger-Madsen, con Valdemar Psilander, Ebba Thomsen, Philip Bech,
1918: Dydsdragonen (Casa produtrice: N° 1633), Regia Lau Lauritzen Sr., con , Ragnhild Sannom, Lauritz Olsen,
1918: Ægteskabshaderne (Casa produtrice), Regia Lau Lauritzen Sr., con , Carl Alstrup, Lauritz Olsen,
1918: Gar el Hama V (Casa produtrice), Regia Robert Dinesen, con Agnes Andersen, Ingeborg Bruhn Bertelsen, Anton de Verdier,
1918: Sfinxens hemmelighed (Casa produtrice: N° 1388), Regia Robert Dinesen, con Thorleif Lund, Alma Hinding, Valdemar Psilander,
1918: De mystiske fodspor (Casa produtrice), Regia A.W. Sandberg, con Henny Lauritzen, Anton de Verdier, ,
1918: Hun skriver paa Maskine (Casa produtrice), Regia Lau Lauritzen sen., con Frederik Buch, Lauritz Olsen, Ragnhild Sannom,
1918: La nave del cielo (Himmelskibet) (Casa produtrice), Regia Holger-Madsen, con Nicolai Neiiendam, Gunnar Tolnæs, ,
1918: Blomsterpigens Hævn (Casa produtrice: N° 1575), Regia Hjalmar Davidsen, con Thorleif Lund, Erik Holberg, Alfred Møller,
1918: En Fare for Samfundet (Casa produtrice), Regia Robert Dinesen, con Philip Bech, Moritz Bielawski, Gerd Egede-Nissen,
1917: Hendes Moders Løfte (Casa produtrice: n° 1526), Regia Holger-Madsen, con , Emma Wiehe, ,
1917: Pjerrot (Casa produtrice: N° 1580), Regia Hjalmar Davidsen, con Gunnar Tolnæs, , Frederik Jacobsen,
1917: Brændte Vinger (Casa produtrice: N° 1634), Regia Emanuel Gregers, con Gudrun Houlberg, Peter Nielsen, Marie Dinesen,
1917: Hjertekrigen paa Ravnsholt (Casa produtrice: N° 1423), Regia Robert Dinesen, con Valdemar Psilander, , Else Frölich,
1917: Hittebarnet (Casa produtrice: N° 1583), Regia Holger-Madsen, con Else Frölich, Johannes Ring, ,
1917: Quando si vende il cuore (Naar Hjertet sælges) (Casa produtrice: N° 1519), Regia Martinius Nielsen, con Robert Schyberg, Erik Holberg, Ebba Thomsen,
1917: Studenterkammeraterne (Casa produtrice: N° 1502), Regia Hjalmar Davidsen, con , Marie Dinesen, Carl Lauritzen,
1917: Hotel Paradis (Casa produtrice: N° 1621), Regia Robert Dinesen, con Peter Fjelstrup, Ebba Thomsen, ,
1917: Kampen om Kvinden (Casa produtrice: N° 1491), Regia Hjalmar Davidsen, con Johannes Ring, Johanne Krum-Hunderup, Johanne Fritz-Petersen,
1917: Fjeldpigen (Casa produtrice: N° 1606), Regia Eduard Schnedler-Sørensen, con Gunnar Tolnæs, , Thorleif Lund,
1917: Den mystiske tjener (Casa produtrice: N° 1573), Regia A.W. Sandberg, con Gunnar Tolnæs, Alfred Møller, ,
1917: Ave Maria (Hvor Sorgerne glemmes) (Casa produtrice: N° 1389), Regia Holger-Madsen, con Henny Lauritzen, Rita Sacchetto, Anton de Verdier,
1917: H.P. hænger paa 'en (Casa produtrice: N° 1238), Regia Lau Lauritzen Sr., con Carl Alstrup, , Maja Bjerre-Lind,
1917: Skriget fra Djævlekløften (Casa produtrice: N° 1584), Regia Alexander Christian, con Philip Bech, Ellen Rassow, Anker Kreutz,
1917: Midnatssjælen (Casa produtrice: N° 1527), Regia Martinius Nielsen, con Erik Holberg, Clara Wieth, Anton de Verdier,
1917: Den forfulgte Brudgom (Casa produtrice: N° 1564), Regia Lau Lauritzen Sr., con Frederik Buch, Astrid Krygell, Helen Gammeltoft,
1917: Nattevandreren (Casa produtrice: n° 1556), Regia Holger-Madsen, con Anton de Verdier, Erik Holberg, Alma Hinding,
1917: Et fremmeligt Barn (Casa produtrice), Regia Lau Lauritzen Sr., con , Frederik Buch, Agnes Nørlund,
1917: Pazzo per la Danza (Dansegalskab) (Casa produtrice), Regia Lau Lauritzen Sr., con Ragnhild Sannom, , Carl Schenstrøm,
1917: Fange Nr. 113 (Casa produtrice: N° 1551), Regia Holger-Madsen, con Svend Melsing, Peter Fjelstrup, Erik Holberg,
1917: Den retfærdiges hustru (Casa produtrice: N° 1577), Regia A.W. Sandberg, con Gunnar Tolnæs, Else Frölich, Philip Bech,
1917: Under Kærlighedens Aag (Casa produtrice: N° 1546), Regia Alexander Christian, con Frederik Jacobsen, , Anton de Verdier,
1917: Ung og forelsket (Casa produtrice: N° 1544), Regia Lau Lauritzen Sr., con Lauritz Olsen, Agnes Andersen, ,
1917: Hans rigtige kone (Casa produtrice: N° 1591), Regia Holger-Madsen, con , Johanne Fritz-Petersen, Henry Seemann,
1917: Tropernes Datter (Casa produtrice: N° 1504), Regia Hjalmar Davidsen, con Alf Blütecher, Clara Wieth, Betzy Kofoed,
1917: De forheksede Støvler (Casa produtrice: N° 1536), Regia Lau Lauritzen Sr., con Frederik Buch, Olga Svendsen, Lauritz Olsen,
1917: Klovnen (Casa produtrice: N° 1508), Regia A.W. Sandberg, con Valdemar Psilander, Peter Fjelstrup, Amanda Lund,
1917: En ensom Kvinde (Casa produtrice: N° 1178), Regia August Blom, con Frederik Jacobsen, Betty Nansen, Robert Schyberg,
1917: Forbryderkongens Datter (Casa produtrice: N° 1354), Regia Robert Schyberg, con Agnes Andersen, Frederik Jacobsen, Hugo Bruun,
1917: Den ny Rocambole (Casa produtrice), Regia Robert Dinesen, con Philip Bech, Robert Dinesen, Jonna Anker Kreutz,
1917: Ansigtet lyver II (Casa produtrice: N° 1487), Regia Alexander Christian, con Gunnar Sommerfeldt, Alma Hinding, Kai Lind,
1917: Favoriten (Casa produtrice: N° 1313), Regia Robert Dinesen, con Valdemar Psilander, Thorleif Lund, Else Frölich,
1917: Ansigtet lyver I (Casa produtrice: N° 1453), Regia Alexander Christian, con Gunnar Sommerfeldt, Alma Hinding, Hugo Bruun,
1917: Børnenes Synd (Casa produtrice: N° 1518), Regia Holger-Madsen, con , Marie Dinesen, Hugo Bruun,
1917: In balia del destino (Fiskerlejets Datter) (Casa produtrice: N° 1427), Regia Hjalmar Davidsen, con Gunnar Sommerfeldt, Peter Nielsen, Betzy Kofoed,
1917: Pax æterna (Casa produtrice: N° 1562), Regia Holger-Madsen, con Frederik Jacobsen, , Carl Lauritzen,
1917: Nattens Mysterium (Casa produtrice: N° 1535), Regia Holger-Madsen, con Anton de Verdier, Erik Holberg, Ilse Morssing,
1917: Livets Gøglespil (Casa produtrice: N° 1537), Regia Holger-Madsen, con Gunnar Tolnæs, Philip Bech, ,
1917: Pengenes magt (Casa produtrice: N° 1363), Regia Hjalmar Davidsen, con Thorleif Lund, , Otto Reinwald,
1917: Krigens Fjende (Casa produtrice: N° 1367), Regia Holger-Madsen, con Valdemar Psilander, Philip Bech, Marie Dinesen,
1917: La favorita del maragià (Maharadjahens yndlingshustru I) (Casa produtrice: N° 1545), Regia Robert Dinesen, con Gunnar Tolnæs, Thorleif Lund, Jonna Anker Kreutz,
1917: Min Svigerinde fra Amerika (Casa produtrice: N° 1494), Regia Lau Lauritzen Sr., con Frederik Buch, Kate Fabian, Agnes Andersen,
1917: Manden uden Smil (Casa produtrice: N° 1496), Regia Holger-Madsen, con , Ellen Rassow, Hugo Bruun,
1917: Den Mystiske selskabsdame (Casa produtrice: N° 1488), Regia August Blom, con Alf Blütecher, , Thorleif Lund,
1917: Kvinden med de smukke Øjne (Casa produtrice), Regia Alexander Christian, con Lilly Jacobsson, Marie Dinesen, Gunnar Sommerfeldt,
1917: Troen, der frelser (Casa produtrice: N° 1505), Regia Alexander Christian, con Henry Seemann, Clara Wieth, Robert Schmidt,
1916: Sjæletyven (Casa produtrice: N° 1358), Regia Holger-Madsen, con Gunnar Tolnæs, , Johanne Fritz-Petersen,
1916: Malkepigekomtessen (Casa produtrice: N° 1521), Regia Robert Dinesen, con , Clara Wieth, Henry Seemann,
1916: Hvo, som elsker sin Fader (Casa produtrice: N° 1431), Regia Holger-Madsen, con Carl Lauritzen, Marie Dinesen, Alf Blütecher,
1916: En uheldig Skygge (Casa produtrice: N° 1356), Regia Lau Lauritzen sen., con Torben Meyer, Gyda Aller, Christian Schrøder,
1916: Den flyvende Kuffert (Casa produtrice: N° 1456), Regia Lau Lauritzen Sr., con Rasmus Christiansen, Valdemar Schiøler Linck, Gyda Aller,
1916: Giftpilen (Casa produtrice: N° 1407), Regia August Blom, con Valdemar Psilander, Thorleif Lund, Else Frölich,
1916: Grubeejerens Død (Casa produtrice: N° 1424), Regia George Schnéevoigt, con Robert Schyberg, Alf Blütecher, Franz Skondrup,
1916: En nobel Fødselsdagsgave (Casa produtrice: N° 1420), Regia Lau Lauritzen Sr., con Lauritz Olsen, Olga Svendsen, Charles Willumsen,
1916: For sin Faders Skyld (Casa produtrice: N° 1489), Regia Holger-Madsen, con Carl Lauritzen, Else Frölich, Gudrun Bruun Stephensen,
1916: Det gaadefulde Væsen (Casa produtrice: N¬ 1418), Regia Robert Dinesen, Lau Lauritzen sen., con Carl Alstrup, Rita Sacchetto, Aage Hertel,
1916: Du skal elske din Næste (Casa produtrice: N° 1302), Regia August Blom, con Philip Bech, Christel Holch, Henry Seemann,
1916: Fyrstindens Skæbne (Casa produtrice: N° 1383), Regia George Schnéevoigt, con Rita Sacchetto, , Robert Schyberg,
1916: Maaneprinsessen (Casa produtrice: N° 1451), Regia Holger-Madsen, con Stella Lind, Philip Bech, Johannes Ring,
1916: Addys Ægteskab (Casa produtrice: N° 1250), Regia Karl Mantzius, con Karl Mantzius, , Svend Aggerholm,
1916: Manden med de ni Fingre IV (Casa produtrice: N° 1480), Regia A.W. Sandberg, con Aage Hertel, , Frederik Jacobsen,
1916: Sønnen (Casa produtrice: N° 1222), Regia August Blom, con Carl Lauritzen, Betty Nansen, Arne Weel,
1916: Manden med de ni Fingre III (Casa produtrice: N° 1452), Regia A.W. Sandberg, con Henry Seemann, Erik Holberg, Peter Nielsen,
1916: Il superuomo Don Giovanni (Don Juans Overmand) (Casa produtrice: N° 1501), Regia Lau Lauritzen Sr., con , Rasmus Christiansen, Kate Fabian,
1916: En Æresoprejsning (Casa produtrice: N° 1298), Regia Rigmor Holger-Madsen, con Valdemar Psilander, Anton de Verdier, ,
1916: Livets Genvordigheder (Casa produtrice: N° 1460), Regia Alexander Christian, con Alf Blütecher, Frederik Jacobsen, Alma Hinding,
1916: Blandt Samfundets Fjender (Casa produtrice: N° 1336), Regia Robert Dinesen, con Ebba Thomsen, Thorleif Lund, Robert Dinesen,
1916: En Skilsmisse (Casa produtrice), Regia Martinius Nielsen, con Adolf Tronier Funder, Ebba Thomsen, ,
1916: Filmens datter (Casa produtrice), Regia Hjalmar Davidsen, con Hanni Reinwald, Peter Nielsen, Augusta Blad,
1916: Stakkels Meta (Casa produtrice: N° 1409), Regia Martinius Nielsen, con Henry Seemann, Robert Schyberg, Agnes Andersen,
1916: Pavillionens hemmelighed (Casa produtrice: N° 1200), Regia Karl Mantzius, con Karl Mantzius, Vita Blichfeldt, Svend Aggerholm,
1916: En munter Klinik (Casa produtrice: N° 1483), Regia Lau Lauritzen Sr., con Rasmus Christiansen, Carl Schenstrøm, Frederik Jacobsen,
1916: Manden uden Fremtid (Casa produtrice: N° 1333), Regia Holger-Madsen, con , Clara Wieth, Philip Bech,
1916: Il veleno dell'oro (Guldets gift) (Casa produtrice: N° 1405), Regia Holger-Madsen, con Agnete Blom, , Peter Fjelstrup,
1916: Grevinde Clara (Casa produtrice: n° 1398), Regia Hjalmar Davidsen, con Johanne Fritz-Petersen, Gunnar Sommerfeldt, Philip Bech,
1916: Selskabsdamen (Casa produtrice: N° 1395), Regia Martinius Nielsen, con Olaf Fønss, Ebba Thomsen, Henny Lauritzen,
1916: En Forbryders liv og levned (Casa produtrice: N° 1366), Regia Alexander Christian, con Lauritz Olsen, Frederik Jacobsen, ,
1916: En Søns Kærlighed (Casa produtrice: N° 1322), Regia Hjalmar Davidsen, con Augusta Blad, Arne Weel, Anton de Verdier,
1916: Kærligheds-Væddemaalet (Casa produtrice: N° 1262), Regia August Blom, con Valdemar Psilander, Gunnar Sommerfeldt, Johanne Fritz-Petersen,
1916: Prinsessens Hjerte (Casa produtrice: N° 1268), Regia Hjalmar Davidsen, con Aage Hertel, Johanne Fritz-Petersen, Birger von Cotta-Schønberg,
1916: Den omstridte Jord (Casa produtrice: N° 1377), Regia Holger-Madsen, con Olaf Fønss, Svend Kornbeck, Johanne Fritz-Petersen,
1916: Det stjaalne Ansigt (Casa produtrice: N° 1286), Regia Holger-Madsen, con Philip Bech, Valdemar Psilander, Ebba Thomsen,
1916: Plimsolleren (Casa produtrice: N° 1368), Regia A.W. Sandberg, con Carl Lauritzen, Else Frölich, ,
1916: Bladkongen (Casa produtrice: N° 1412), Regia Alexander Christian, con Carl Lauritzen, Alma Hinding, Alf Blütecher,
1916: Syndig Kærlighed (Casa produtrice: N° 1364), Regia August Blom, con Anton de Verdier, Else Frölich, Rasmus Christiansen,
1916: Lykkedrømme (Casa produtrice: N° 1301), Regia Hjalmar Davidsen, con Gunnar Sommerfeldt, Johanne Fritz-Petersen, Frederik Jacobsen,
1916: Man skal ikke skue Hunden paa Haarene (Casa produtrice: N° 1141), Regia Sofus Wolder, con Maria Widal, Carl Schenstrøm, Peter Jørgensen,
1916: Mysteriet paa Duncan Slot (Casa produtrice: N° 1515), Regia George Schnéevoigt, con , Agnete Blom, Valdemar Møller,
1916: Hønseministerens Besøg (Casa produtrice: N° 1384), Regia Lau Lauritzen Sr., con , Gyda Aller, Arne Weel,
1916: Den ædle Skrædder (Casa produtrice: N° 1513), Regia Lau Lauritzen Sr., con Frederik Buch, Alma Hinding, Rasmus Christiansen,
1916: Det firbenede Plejebarn (Casa produtrice: N° 1454), Regia Lau Lauritzen Sr., con Helen Gammeltoft, Betzy Kofoed, Rasmus Christiansen,
1916: Trolden i Æsken (Casa produtrice: N° 1390), Regia Lau Lauritzen Sr., con Lauritz Olsen, , Arne Weel,
1916: Hjertestorme (Casa produtrice: N° 1399), Regia August Blom, con Clara Wieth, Robert Schyberg, Marie Dinesen,
1916: I tjenstligt Øjemed (Casa produtrice: N° 1337), Regia Lau Lauritzen Sr., con Carl Alstrup, Ellen Kornbeck, Gyda Aller,
1916: Naar Hjerterne kalder (Casa produtrice: N° 1413), Regia Hjalmar Davidsen, con Frederik Jacobsen, Agnete Blom, Olaf Fønss,
1916: Det stjaalne Navn (Casa produtrice: N° 1382), Regia Alexander Christian, con Philip Bech, Hugo Bruun, Knud Rassow,
1916: Barnehjertets Heltemod (Casa produtrice: N° 1410), Regia A.W. Sandberg, con Carl Alstrup, Henny Lauritzen, Amanda Lund,
1916: For sin dreng (Casa produtrice: N° 1310), Regia Robert Dinesen, Alexander Christian, con Thorleif Lund, Ebba Thomsen, Arne Weel,
1916: Letsindighedens Løn (Casa produtrice), Regia Robert Dinesen, con Erik Holberg, Agnete Blom, Henry Seemann,
1916: En nydelig Onkel (Casa produtrice: N° 1373), Regia Lau Lauritzen Sr., con Helen Gammeltoft, Torben Meyer, Rasmus Christiansen,
1916: Mumiens Halsbaand (Casa produtrice: N° 1359), Regia Robert Dinesen, con Valdemar Psilander, Frederik Jacobsen, ,
1916: Lotteriseddel No. 22152 (Casa produtrice: N° 1338), Regia August Blom, con Moritz Bielawski, Olaf Fønss, Christel Holch,
1916: Lyset og livet (Casa produtrice: N° 1379), Regia Robert Dinesen, con Gunnar Tolnæs, Ebba Thomsen, Stella Lind,
1916: Det bertillonske System (Casa produtrice: N° 1381), Regia Lau Lauritzen Sr., con Christian Schrøder, Frederik Buch, Helen Gammeltoft,
1916: Rovedderkoppen (Casa produtrice: N° 1350), Regia August Blom, con Rita Sacchetto, Hans Richter, Thorleif Lund,
1916: Vidunderhunden (Casa produtrice: N° 1346), Regia Lau Lauritzen sen., con Carl Alstrup, Gyda Aller, Frederik Buch,
1916: Værelse Nr. 17 (Casa produtrice: N° 1355), Regia Alexander Christian, con Anton de Verdier, Else Frölich, Robert Schmidt,
1916: La moglie del giudice (Dommerens Hustru) (Casa produtrice), Regia Alexander Christian, con Hugo Bruun, , Peter Jørgensen,
1916: Hendes ungdomsforelskelse (Casa produtrice), Regia Martinius Nielsen, con Kiss Andersen, Olaf Fønss, Aage Hertel,
1916: Danserindens Kærlighedsdrøm (Casa produtrice: N° 1342), Regia Holger-Madsen, con Philip Bech, , ,
1916: En Kærlighedsprøve (Casa produtrice: N° 1344), Regia Hjalmar Davidsen, con Carl Lauritzen, Alf Blütecher, Clara Wieth,
1916: Grevinde Hjerteløs (Casa produtrice: N° 1400), Regia Holger-Madsen, con Rita Sacchetto, Alf Blütecher, Frederik Jacobsen,
1916: Studentens glade Liv (Casa produtrice: N° 1376), Regia Lau Lauritzen Sr., con Carl Alstrup, , Christian Schrøder,
1916: Hendes fortid (Casa produtrice: N° 1340), Regia A.W. Sandberg, con Johannes Ring, Else Frölich, Knud Rassow,
1916: Viljeløs Kærlighed (Casa produtrice: N° 1385), Regia Hjalmar Davidsen, con Frederik Jacobsen, Ebba Thomsen, Alf Blütecher,
1916: La fine del mondo (Verdens undergang) (Casa produtrice: N° 1426), Regia August Blom, con Olaf Fønss, Carl Lauritzen, Ebba Thomsen,
1916: I Livets Brænding (Casa produtrice: N° 1320), Regia Holger-Madsen, con Valdemar Psilander, , Else Frölich,
1916: Spiritisten (Casa produtrice: N° 1276), Regia Rigmor Holger-Madsen, con Marie Dinesen, , Carl Alstrup,
1916: Kærlighedslængsel (Casa produtrice: N° 1372), Regia August Blom, con Johanne Krum-Hunderup, Clara Wieth, Gunnar Sommerfeldt,
1916: Kornspekulantens forbrydelse (Casa produtrice), Regia Robert Dinesen, con Robert Dinesen, Peter Nielsen, Thorleif Lund,
1916: Voksdamen (Casa produtrice: N° 1291), Regia Alfred Cohn, con Else Frölich, Gyda Aller, Torben Meyer,
1916: Gentlemansekretæren (Casa produtrice), Regia Martinius Nielsen, con Olaf Fønss, Philip Bech, Anton de Verdier,
1916: Sommer-Kærlighed (Casa produtrice: N° 1369), Regia Lau Lauritzen Sr., con Frederik Buch, , Gyda Aller,
1916: La bella Evelyn (Den skønne Evelyn) (Casa produtrice), Regia A.W. Sandberg, con Rita Sacchetto, Adolf Tronier Funder, Henry Seemann,
1916: Gar el Hama IV (Casa produtrice: N° 1426), Regia Robert Dinesen, con Moritz Bielawski, Gerda Christophersen, Robert Dinesen,
1916: Vaadeskudet (Casa produtrice: N° 1317), Regia Hjalmar Davidsen, con Henry Seemann, Robert Schyberg, Frederik Jacobsen,
1916: Pro Patria (Pro Patria) (Casa produtrice: N° 1258), Regia August Blom, con Carl Lauritzen, Valdemar Psilander, Alma Hinding,
1916: De mystiske Z-Straaler (Casa produtrice: N° 1323), Regia George Schnéevoigt, con Johannes Ring, Alma Hinding, Anton de Verdier,
1916: Arvetanten (Casa produtrice: N° 1360), Regia Lau Lauritzen Sr., con , , Christian Schrøder,
1916: Proletardrengen (Casa produtrice), Regia A.W. Sandberg, con Otto Reinwald, Aage Hertel, Knud Rassow,
1916: For hendes skyld (Casa produtrice: N° 1404), Regia Robert Dinesen, con Robert Dinesen, Gunnar Sommerfeldt, Gyda Aller,
1916: Katastrofen i Kattegat (Casa produtrice: N°. 1380), Regia A.W. Sandberg, con Carl Lauritzen, Else Frölich, Otto Reinwald,
1916: Den største Kærlighed (Casa produtrice: N° 1248), Regia August Blom, con Marie Dinesen, Gunnar Sommerfeldt, Gyda Aller,
1916: Gaardsangersken (Casa produtrice: N° 1288), Regia Alfred Cohn, con Maja Bjerre-Lind, Anton de Verdier, ,
1916: Den hvide Djævel (Casa produtrice: N° 1352), Regia Holger-Madsen, con Svend Kornbeck, , Johannes Ring,
1916: Børnevennerne (Casa produtrice: N° 1320), Regia Holger-Madsen, con Svend Kornbeck, Ebba Thomsen, Valdemar Psilander,
1916: Syndens datter (Casa produtrice: N° 1314), Regia August Blom, con Johannes Ring, Olaf Fønss, Agnete Blom,
1916: Ene i Verden (Casa produtrice: N° 1361), Regia A.W. Sandberg, con Clara Wieth, Johannes Ring, Henry Seemann,
1916: Penge (Casa produtrice: N° 1236), Regia Karl Mantzius, con Karl Mantzius, Robert Schyberg, Augusta Blad,
1915: Kone søges (Casa produtrice: N° 1347), Regia Lau Lauritzen Sr., con Gyda Aller, Frederik Buch, Christian Schrøder,
1915: Juvelerernes Skræk (Casa produtrice: N°. 1335), Regia Alexander Christian, con Aage Hertel, Alf Blütecher, Frederik Jacobsen,
1915: En skæbne (Casa produtrice), Regia Robert Dinesen, con Svend Kornbeck, Ebba Thomsen, Thorleif Lund,
1915: Alle Kneb gælder (Casa produtrice: N° 1319), Regia Lau Lauritzen Sr., con Lauritz Olsen, , Gyda Aller,
1915: Spejlets Spaadom (Casa produtrice), Regia Hjalmar Davidsen, con Christel Holch, Alf Blütecher, Gunnar Sommerfeldt,
1915: Cowboymillionæren (Casa produtrice: N° 1326), Regia Lau Lauritzen sen., con Olaf Fønss, Else Frölich, Philip Bech,
1915: Doktor X (Casa produtrice: N° 1370), Regia Robert Dinesen, con Gunnar Tolnæs, , Johanne Fritz-Petersen,
1915: Paa Syndens Tærskel (Casa produtrice: N° 1327), Regia Alexander Christian, con Gunnar Sommerfeldt, , Knud Rassow,
1915: Kvinden han frelste (Casa produtrice), Regia Robert Dinesen, con Robert Dinesen, Christian Schrøder, Thorleif Lund,
1915: I farens stund (Casa produtrice), Regia Robert Dinesen, con Thorleif Lund, Ebba Thomsen, Alf Blütecher,
1915: Revolutionsbryllup (Casa produtrice: N° 1193), Regia August Blom, con Betty Nansen, Valdemar Psilander, Nicolai Johannsen,
1915: En Skilsmisse (Casa produtrice: N° 1287), Regia Lau Lauritzen Sr., con Carl Alstrup, Gyda Aller, Christian Schrøder,
1915: Kampen om Barnet (Casa produtrice: N° 1252), Regia Hjalmar Davidsen, con Nicolai Johannsen, Johanne Fritz-Petersen, Carl Lauritzen,
1915: Det evige had (Casa produtrice: N° 1293), Regia Hjalmar Davidsen, con Thorleif Lund, , Alf Blütecher,
1915: Om Kap med Døden (Casa produtrice), Regia Robert Dinesen, con Robert Dinesen, Ingeborg Olsen, Moritz Bielawski,
1915: Naar Hævngløden slukkes (Casa produtrice: N° 1241), Regia Robert Dinesen, con Aage Hertel, Philip Bech, Rita Sacchetto,
1915: Lykkeligt Indbrud (Casa produtrice: N°. 1242), Regia A.W. Sandberg, con Rasmus Christiansen, Bertel Krause, Johanne Fritz-Petersen,
1915: Giù gli armi! (Ned med vaabnene!) (Casa produtrice), Regia Holger-Madsen, con Philip Bech, Augusta Blad, Johanne Fritz-Petersen,
1915: Lille Teddy (Casa produtrice), Regia Alfred Cohn, con Olaf Fønss, , Otto Detlefsen,
1915: En slem Dreng (Casa produtrice: n° 1325), Regia Lau Lauritzen sen., con Lauritz Olsen, Gyda Aller, ,
1915: Kærlighedens Triumf (Casa produtrice: N° 1254), Regia Holger-Madsen, con Augusta Blad, Valdemar Psilander, Alma Hinding,
1915: Den lille Chauffør (Casa produtrice: N° 1239), Regia August Blom, con Carl Lauritzen, Helen Gammeltoft, Nicolai Johannsen,
1915: Cigaretpigen (Casa produtrice: N° 1309), Regia Holger-Madsen, con Franz Skondrup, Robert Schmidt, Knud Rassow,
1915: Ramasjang i Kantonnementet (Casa produtrice: N° 1033), Regia Christian Schrøder, con Christian Schrøder, Frederik Buch, ,
1915: Millionæren i røverhænder (Casa produtrice: N°. 1216), Regia A.W. Sandberg, con Carl Alstrup, , Marie Dinesen,
1915: Den hvide rytterske (Casa produtrice: N° 1221), Regia Alfred Cohn, con Olaf Fønss, Axel Boesen, Baptista Schreiber,
1915: Zigøjnerblod (Casa produtrice), Regia Robert Dinesen, con Henry Seemann, Christian Schrøder, Ebba Thomsen,
1915: Godsforvalteren (Casa produtrice), Regia Hjalmar Davidsen, con Gyda Aller, Christel Holch, Arne Weel,
1915: En søvnig Brudgom (Casa produtrice: N° 1243), Regia Lau Lauritzen sen., con Alf Blütecher, Rasmus Christiansen, Ellen Kornbeck,
1915: Lige for lige (Casa produtrice: N° 1192), Regia Lau Lauritzen Sr., con Henry Seemann, Christel Holch, Gerhard Jessen,
1915: En Opstandelse (Casa produtrice: N° 1231), Regia Holger-Madsen, con Valdemar Psilander, Ebba Thomsen, Ebba Lorentzen,
1915: Hvem var hun? (Casa produtrice: N° 1199), Regia Lau Lauritzen Sr., con , Frederik Jacobsen, Johannes Ring,
1915: Manegens Børn (Casa produtrice: N° 1227), Regia Hjalmar Davidsen, con Alf Blütecher, Ellen Kornbeck, Baptista Schreiber,
1915: En Død i Skønhed (Casa produtrice), Regia Robert Dinesen, con Rita Sacchetto, Olaf Fønss, Nicolai Johannsen,
1915: Drankersken (Casa produtrice: N° 1164), Regia Hjalmar Davidsen, con Svend Rindom, Nicolai Johannsen, Agnete Blom,
1915: Trold kan tæmmes (Casa produtrice: n° 1172), Regia Holger-Madsen, con Bertel Krause, Rita Sacchetto, Nicolai Johannsen,
1915: Den skønne Ubekendte (Casa produtrice: N° 1212), Regia Lau Lauritzen Sr., con Bertel Krause, Holger Pedersen, Gyda Aller,
1915: Evangeliemandens Liv (Casa produtrice: N° 1246), Regia Holger-Madsen, con Valdemar Psilander, Frederik Jacobsen, Augusta Blad,
1915: Flyttedags-Kvaler (Casa produtrice: N° 1186), Regia Lau Lauritzen Sr., con , , Christian Schrøder,
1915: Den sidste nat (Casa produtrice), Regia Robert Dinesen, con Frederik Jacobsen, Robert Schmidt, Johannes Ring,
1915: Ungkarl og ægtemand (Casa produtrice: N° 1173), Regia A.W. Sandberg, con , Agnes Lorentzen, Lauritz Olsen,
1915: Appetit og kærlighed (Casa produtrice: N° 1187), Regia A.W. Sandberg, con Bertel Krause, Alma Hinding, Hugo Bruun,
1915: Mit Fædreland, min Kærlighed (Casa produtrice), Regia Robert Dinesen, con Alf Blütecher, Ebba Thomsen, Frederik Jacobsen,
1915: Nattens Gaade (Casa produtrice: N° 1198), Regia Hjalmar Davidsen, con Robert Schyberg, Ellen Aggerholm, Axel Boesen,
1915: I Stjernerne staar det skrevet (Casa produtrice: N° 1177), Regia Hjalmar Davidsen, con Alf Blütecher, Ellen Aggerholm, Svend Rindom,
1914: Guldkalven (Casa produtrice), Regia Hjalmar Davidsen, con Olaf Fønss, Volmer Hjorth-Clausen, Ivan Christy,
1914: For Lykke og Ære (Casa produtrice: N° 1196), Regia Robert Dinesen, con Cajus Bruun, Robert Dinesen, Ebba Thomsen,
1914: Et Læreaar (Casa produtrice), Regia August Blom, con Henny Lauritzen, Valdemar Psilander, Carl Lauritzen,
1914: Millionær for en Dag (Casa produtrice: N° 1204), Regia Robert Dinesen, con Carl Alstrup, Maja Bjerre-Lind, Lauritz Olsen,
1914: De kære Nevøer (Casa produtrice: N° 1184), Regia Alfred Cohn, con Philip Bech, Gunnar Sommerfeldt, Lauritz Olsen,
1914: Det gamle Fyrtaarn (Casa produtrice: N° 1191), Regia A.W. Sandberg, con Else Frölich, Alf Blütecher, Carl Lauritzen,
1914: Gar el Hama III (Casa produtrice: N° 1161), Regia Robert Dinesen, con Aage Hertel, Johannes Ring, Ebba Thomsen,
1914: Arbejdet adler (Casa produtrice: N° 1171), Regia Robert Dinesen, con Valdemar Psilander, Enoch Aagaard, Ebba Thomsen,
1914: Amors krogveje (Casa produtrice), Regia Robert Dinesen, con Carl Alstrup, Edvin Bruun, Ebba Thomsen,
1914: En stærkere magt (Casa produtrice: N° 1159), Regia Hjalmar Davidsen, con Olaf Fønss, Christel Holch, Augusta Blad,
1914: Il disonorato (Den vanærede) (Casa produtrice: N° 1209), Regia Hjalmar Davidsen, con Robert Schmidt, Gunnar Sommerfeldt, Volmer Hjorth-Clausen,
1914: Detektivens Barnepige (Casa produtrice: N° 1168), Regia Hjalmar Davidsen, con Robert Schyberg, Volmer Hjorth-Clausen, Else Frölich,
1914: Eventyrersken (Casa produtrice), Regia August Blom, con Aage Hertel, Betty Nansen, Torben Meyer,
1914: Endelig alene (Casa produtrice: N° 1152), Regia Holger-Madsen, con Rasmus Christiansen, Maria Widal, Carl Schenstrøm,
1914: Colpevole! Non colpevole! (Skyldig? - ikke skyldig?) (Casa produtrice: N° 1090), Regia Karl Ludwig Schröder, con Svend Aggerholm, Ellen Aggerholm, Olaf Fønss,
1914: Den fjerde Dame (Casa produtrice: N° 1158), Regia Eduard Schnedler-Sørensen, con Bertel Krause, Karen Caspersen, Carl Alstrup,
1914: Skorstensfejeren kommer i morgen (Casa produtrice: N° 1167), Regia A.W. Sandberg, con Holger Pedersen, , Carl Schenstrøm,
1914: Bytte Roller (Casa produtrice), Regia August Blom, con Nicolai Johannsen, Frederik Buch, Henny Lauritzen,
1914: Gissemands Kærlighedshistorie (Casa produtrice: N° 1204), Regia Alfred Cohn, con Holger Pedersen, Carl Schenstrøm, Lauritz Olsen,
1914: De røvede Kanontegninger (Casa produtrice: N° 1264), Regia A.W. Sandberg, con Carl Lauritzen, Nicolai Johannsen, Else Frölich,
1914: De Ægtemænd! (Casa produtrice: N° 1176), Regia A.W. Sandberg, con Carl Lauritzen, Gyda Aller, Frederik Jacobsen,
1914: Grev Dahlborgs Hemmelighed (Casa produtrice: N° 1112), Regia Eduard Schnedler-Sørensen, con Valdemar Psilander, Johanne Fritz-Petersen, Johannes Meyer,
1914: Stop Tyven! (Casa produtrice: N° 1139), Regia Sofus Wolder, con , Carl Alstrup, Frederik Buch,
1914: Min Ven Levy (Casa produtrice: N° 1160), Regia Holger-Madsen, con Arnold Christensen, Gyda Aller, ,
1914: Ægteskab og Pigesjov (Casa produtrice), Regia August Blom, con Rasmus Christiansen, Maja Bjerre-Lind, Stella Kjerulf,
1914: Tøffelhelten (Casa produtrice), Regia Robert Dinesen, con Carl Alstrup, Oluf Billesborg, Vita Blichfeldt,
1914: Fædrenes synd (Casa produtrice: N° 1150), Regia August Blom, con Carl Lauritzen, Marie Dinesen, Nicolai Johannsen,
1914: Den mystike fremmede (Casa produtrice: N° 1140), Regia Holger-Madsen, con Olaf Fønss, Ebba Thomsen, Alf Blütecher,
1914: Helvedesmaskinen (Casa produtrice: N° 1143), Regia Robert Dinesen, con Bertel Krause, Ellen Holm, Robert Schmidt,
1914: Inderpigen (Casa produtrice), Regia Robert Dinesen, con Agnes Andersen, Philip Bech, Oluf Billesborg,
1914: Fangens Søn (Casa produtrice: N° 1092), Regia Hjalmar Davidsen, con Marie Dinesen, Valdemar Psilander, Else Frölich,
1914: Tugthusfange No. 97 (Casa produtrice: N° 1137), Regia August Blom, con Aage Hertel, Marie Dinesen, Charles Willumsen,
1914: Et Kærlighedsoffer (Casa produtrice: N° 1129), Regia Robert Dinesen, con Thorkild Roose, Frederik Jacobsen, Ebba Thomsen,
1914: Den store Middag (Casa produtrice: N° 1133), Regia August Blom, con Carl Alstrup, Johanne Fritz-Petersen, Franz Skondrup,
1914: Hammerslaget (Casa produtrice: N° 1087), Regia Robert Dinesen, con Nicolai Johannsen, Betty Nansen, Svend Aggerholm,
1914: Il sole di mezzanotte (Midnatssolen) (Casa produtrice: N° 1095), Regia Robert Dinesen, con Else Frölich, Svend Kornbeck, Christian Schrøder,
1914: Solo con Satana (Expressens mysterium) (Casa produtrice: N° 1097), Regia Hjalmar Davidsen, con Valdemar Psilander, Christel Holch, Svend Aggerholm,
1914: Et vanskeligt Valg (Casa produtrice: N° 1108), Regia Holger-Madsen, con Valdemar Psilander, Thorkild Roose, Alma Hinding,
1914: Den skønne Ubekendte (Casa produtrice: N° 1115), Regia Robert Dinesen, con Carl Alstrup, Agnes Andersen, Alf Blütecher,
1914: Millionærdrengen (Casa produtrice: N° 1100), Regia Holger-Madsen, con Ellen Aggerholm, Henny Lauritzen, Johannes Ring,
1914: Amor sublime (Af Elskovs Naade) (Casa produtrice: N° 1055), Regia August Blom, con Betty Nansen, Adam Poulsen, Carl Lauritzen,
1914: Vasens Hemmelighed (Casa produtrice: N° 1098), Regia August Blom, con Olaf Fønss, Lili Bech, Gerhard Jessen,
1914: Paulines drøm (Casa produtrice: (--??--)), Regia N. N., con Arvid Ringheim, Aud Egede-Nissen, Gyda Aller,
1914: Intriga amorosa (Elskovsleg) (Casa produtrice: N° 1065), Regia August Blom, Holger-Madsen, con Valdemar Psilander, Holger Reenberg, Christel Holch,
1914: Fra Mørke til Lys (Casa produtrice: N° 1083), Regia Hjalmar Davidsen, con Ellen Aggerholm, Johanne Krum-Hunderup, Johannes Meyer,
1914: Under falsk Flag (Casa produtrice: N° 1093), Regia Sofus Wolder, con Lauritz Olsen, Christian Schrøder, ,
1913: Fæstningsspioner (Casa produtrice), Regia N. N., con Aage Schmidt, Peter Nielsen, Laura Mogensen,
1913: Grev Zarkas Bande (Casa produtrice: N° 1105), Regia Eduard Schnedler-Sørensen, con Olaf Fønss, Carl Lauritzen, Johanne Fritz-Petersen,
1913: La danza della principessa Spinarosa (Fra Fyrste til Knejpevært) (Casa produtrice: N° 1089), Regia Holger-Madsen, con Alf Blütecher, Rita Sacchetto, Cajus Bruun,
1913: Atlantis (Casa produtrice: N° 1047), Regia August Blom, con Olaf Fønss, Ida Orlov, Frederik Jacobsen,
1913: De Nygifte (Casa produtrice: N° 1069), Regia Sofus Wolder, con , , Paula Ruff,
1913: La sfinge (Lykken svunden og genvunden) (Casa produtrice: N° 1106), Regia Hjalmar Davidsen, con Valdemar Psilander, Ellen Aggerholm, Carl Lauritzen,
1913: Skandalen paa Sørupgaard (Casa produtrice: N° 1057), Regia Hjalmar Davidsen, con Frederik Jacobsen, Clara Wieth, Rasmus Ottesen,
1913: La madre (Moderen) (Casa produtrice: N° 1079), Regia Robert Dinesen, con Betty Nansen, Ella Sprange, Nicolai Johannsen,
1913: Elskovs gækkeri (Casa produtrice), Regia Sofus Wolder, con Maja Bjerre-Lind, Johanne Fritz-Petersen, Frederik Buch,
1913: Troløs (Casa produtrice: N° 1017), Regia August Blom, con Carl Lauritzen, Agnete Blom, Olaf Fønss,
1913: La principessa Elena (Prinsesse Elena) (Casa produtrice: N° 1073), Regia Holger-Madsen, con Betty Nansen, Svend Aggerholm, Nicolai Johannsen,
1913: Den hvide Dame (Casa produtrice: N° 1082), Regia Holger-Madsen, con Rita Sacchetto, Alf Blütecher, Paula Ruff,
1913: Ægteskabets tornefulde Vej (Casa produtrice: N° 1084), Regia Sofus Wolder, con Lauritz Olsen, Christian Schrøder, ,
1913: Lykkens lunefulde Spil (Casa produtrice: N° 1085), Regia Sofus Wolder, con Frederik Buch, Olga Svendsen, Stella Kjerulf,
1913: Frøken Anna og Anna Enepige (Casa produtrice: N° 1075), Regia Sofus Wolder, con Olga Svendsen, Ella Sprange, ,
1913: Felicità infranta (Bristet lykke) (Casa produtrice: N° 1034), Regia August Blom, con Betty Nansen, Olaf Fønss, Poul Reumert,
1913: Broder mod Broder (Casa produtrice: N° 1044), Regia Robert Dinesen, con Augusta Blad, Olaf Fønss, Aage Fønss,
1913: Ballettens Datter (Casa produtrice), Regia Holger-Madsen, con Rita Sacchetto, Torben Meyer, Christian Schrøder,
1913: En farlig Forbryder (Casa produtrice: N° 1051), Regia August Blom, con Carl Alstrup, Johannes Ring, ,
1913: Axel Breidahls Lotterigevinst (Casa produtrice: N° 1032), Regia Axel Breidahl, con Axel Breidahl, Olivia Norrie, Ingeborg Bruhn Bertelsen,
1913: Chatollets hemmelighed (Casa produtrice: N° 1064), Regia Hjalmar Davidsen, con Aage Fønss, Lau Lauritzen Sr., Maja Bjerre-Lind,
1913: Nellys Forlovelse (Casa produtrice: N° 1071), Regia Eduard Schnedler-Sørensen, con Johannes Ring, Ellen Aggerholm, Alf Blütecher,
1913: Luftskipperen (Casa produtrice: N° 964), Regia N. N., con Adam Poulsen, Nathalie Krause, ,
1913: Elskovs Opfindsomhed (Casa produtrice: N° 1062), Regia Sofus Wolder, con Maja Bjerre-Lind, Gerd Egede-Nissen, Svend Bille,
1913: Den gamle Majors Ungdomskærlighed (Casa produtrice: N° 1043), Regia Axel Breidahl, con Maja Bjerre-Lind, , Alma Hinding,
1913: Giftslangen (Casa produtrice: N° 1038), Regia Hjalmar Davidsen, con , Ella Sprange, Lauritz Olsen,
1913: Hvor er Pelle? (Casa produtrice: N° 1020), Regia Christian Schrøder, con Frederik Buch, Olga Svendsen, Lauritz Olsen,
1913: Fader og Søn (Casa produtrice), Regia Eduard Schnedler-Sørensen, con Frederik Jacobsen, Johanne Krum-Hunderup, Aage Schmidt,
1913: En farlig Forbryderske (Casa produtrice: N° 1037), Regia Eduard Schnedler-Sørensen, con Clara Wieth, Johannes Ring, Anton de Verdier,
1913: Den kvindelige Daemon (Casa produtrice: N° 1024), Regia Robert Dinesen, con Robert Dinesen, Alma Hinding, Alf Blütecher,
1913: Frk. Studenten (Casa produtrice: N° 1054), Regia Sofus Wolder, con Else Frölich, Emilie Otterdahl, Johannes Ring,
1913: Skæbnens Veje (Casa produtrice: N° 1031), Regia Holger-Madsen, con Valdemar Psilander, Clara Wieth, Albrecht Schmidt,
1913: Kongens Foged (Casa produtrice), Regia Sofus Wolder, con Lauritz Olsen, Alma Hinding, Agnes Andersen,
1913: Dramaet i den gamle Mølle (Casa produtrice: n° 1035), Regia Robert Dinesen, con Cajus Bruun, Lili Bech, Ellen Aggerholm,
1913: En Fortid (Casa produtrice: N° 940), Regia Eduard Schnedler-Sørensen, con , , Svend Melsing,
1913: Maleren Kristian Zahrtman i sit Atelier (Casa produtrice), Regia Sophus Wangøe, con ,
1913: Staalkongens Villie (Casa produtrice: N° 1039), Regia Rigmor Holger-Madsen, con Carl Lauritzen, Rasmus Ottesen, Clara Wieth,
1913: Amerikansk Skoleskib (Casa produtrice: N° 1068), Regia Eduard Schnedler-Sørensen, con Olaf Fønss, Valdemar Psilander, Alf Blütecher,
1913: Et Mandfolk til Auktion (Casa produtrice: N° 1053), Regia Axel Breidahl, con Olga Svendsen, Axel Breidahl, Lauritz Olsen,
1913: Styrmandens sidste Fart (Casa produtrice: N° 1058), Regia Eduard Schnedler-Sørensen, con , Ella Sprange, ,
1913: Den tapre Jacob (Casa produtrice: N° 1072), Regia Sofus Wolder, con Aage Schmidt, Aage Lorentzen, Agnes Andersen,
1913: Amor paa Spil (Casa produtrice: N° 1029), Regia Christian Schrøder, con Christian Schrøder,
1913: Perlenhalsbaandet (Casa produtrice: N° 1091), Regia Sofus Wolder, con Franz Skondrup, Johanne Fritz-Petersen, Alma Hinding,
1913: Højt Spil (Casa produtrice: 1027), Regia August Blom, con Valdemar Psilander, Ellen Aggerholm, Henning Erichsen,
1913: Frederik Buch som Dekoratør (Casa produtrice: N° 1048), Regia Sofus Wolder, con Frederik Buch, , Emilie Otterdahl,
1913: Fem Kopier (Casa produtrice: N° 1042), Regia August Blom, con Oluf Billesborg, Frederik Buch, ,
1913: Gæstespillet (Casa produtrice: N° 976), Regia Eduard Schnedler-Sørensen, con Valdemar Psilander, Aage Fønss, Else Frölich,
1913: Et Skud i Mørket (Casa produtrice: N° 970), Regia Eduard Schnedler-Sørensen, con Valdemar Psilander, Ebba Thomsen, Lily Frederiksen,
1913: Under Mindernes Træ (Casa produtrice), Regia Rigmor Holger-Madsen, con Augusta Blad, Olaf Fønss, Ella Sprange,
1913: Manden med kappen (Casa produtrice), Regia Robert Dinesen, con Robert Dinesen, Robert Schyberg, Agnete Blom,
1913: Guldmønten (Casa produtrice: N° 1010), Regia August Blom, con Valdemar Psilander, Gerd Egede-Nissen, Thorkild Roose,
1913: Scenen og livet (Casa produtrice: N° 890), Regia Robert Dinesen, con Valdemar Psilander, Gerda Krum-Juncker, Clara Wieth,
1913: Flugten gennem Luften (Casa produtrice: N° 999), Regia August Blom, con Valdemar Psilander, Ebba Thomsen, ,
1913: Under Savklingers Tænder (Casa produtrice: N° 1023), Regia Holger-Madsen, con Holger-Madsen, Svend Rindom, Frederik Jacobsen,
1913: Den store operation (Casa produtrice), Regia Robert Dinesen, con Axel Boesen, Robert Dinesen, Olaf Fønss,
1913: Sladder (Casa produtrice: N° 1012), Regia Christian Schrøder, con Alma Hinding, Lily Frederiksen, ,
1913: Pressens magt (Casa produtrice), Regia August Blom, con Frederik Jacobsen, Ebba Thomsen, Olaf Fønss,
1913: Døvstummelegatet (Casa produtrice), Regia Robert Dinesen, con Carl Alstrup, Frederik Jacobsen, Johanne Krum-Hunderup,
1913: Tvillingebrødrene (Casa produtrice), Regia William Augustinus, con , Frederik Buch, Carl Fischer,
1913: Strejken paa den gamle Fabrik (Casa produtrice: N° 987), Regia Robert Dinesen, con Viking Ringheim, Valdemar Psilander, Johannes Ring,
1913: Hvem var Forbryderen? (Casa produtrice), Regia August Blom, con Valdemar Psilander, Robert Schyberg, Alma Hinding,
1913: Frederik Buch som Soldat (Casa produtrice: N° 1003), Regia Christian Schrøder, con Frederik Buch, Carl Petersen, Carl Schenstrøm,
1913: Karnevallets Hemmelighed (Casa produtrice: N° 950), Regia Leo Tscherning, con Christian Schrøder, , Agnes Nørlund,
1913: En Hofintrige (Casa produtrice: N° 992), Regia August Blom, con Valdemar Psilander, Gerd Egede-Nissen, Ebba Thomsen,
1913: Laegens Bryllupsaften (Casa produtrice), Regia Christian Schrøder, con Carl Alstrup,
1913: Kærlighedsprøven (Casa produtrice: N° 953), Regia Eduard Schnedler-Sørensen, con Else Frölich, Henry Seemann, Ellen Aggerholm,
1913: Hustruens Ret (Casa produtrice: N° 918), Regia Leo Tscherning, con Valdemar Psilander, Ebba Thomsen, ,
1913: Vennerne fra Officersskolen (Casa produtrice: N° 988), Regia Eduard Schnedler-Sørensen, con , Clara Wieth, ,
1913: Gøglerens Datter (Casa produtrice: N° 945), Regia Leo Tscherning, con Carl Alstrup, Christian Schrøder, Aage Hertel,
1913: Privatdetektivens Offer (Casa produtrice), Regia Sofus Wolder, con Torben Meyer, Lauritz Olsen, Christian Lange,
1913: Kærlighed og penge (Casa produtrice: N° 963), Regia Leo Tscherning, con Else Frölich, , Ella Sprange,
1913: Fødselsdagsgaven (Casa produtrice: N° 984), Regia August Blom, con Valdemar Psilander, , Ebba Thomsen,
1913: En Bryllupsaften paa Hotel (Casa produtrice: N° 974), Regia N. N., con Valdemar Psilander,
1913: Christian Schrøder som lejetjener (Casa produtrice: N° 975), Regia Christian Schrøder, con Christian Schrøder,
1912: Hjælpen (Casa produtrice: N° 1006), Regia Robert Dinesen, con Robert Dinesen, Agnete Blom, Johannes Ring,
1912: Loppen (Casa produtrice), Regia Christian Schrøder, con Olivia Norrie,
1912: Elskovs magt (Casa produtrice: N° 941), Regia August Blom, con Augusta Blad, Clara Wieth, Valdemar Psilander,
1912: Operabranden (Casa produtrice: N° 959), Regia August Blom, con Agnete Blom, Valdemar Psilander, Marie Dinesen,
1912: Hans første Honorar (Casa produtrice: N° 939), Regia August Blom, con Robert Dinesen, Agnete Blom, Christian Schrøder,
1912: To rivaler (Casa produtrice: N° 1008), Regia Robert Dinesen,
1912: Det berygtede Hus (Casa produtrice), Regia Urban Gad, con Augusta Blad, Richard Christensen, ,
1912: Vor Tids Dame (Casa produtrice: N° 980), Regia Eduard Schnedler-Sørensen, con Viking Ringheim, Clara Wieth, Valdemar Psilander,
1912: Mellem Storbyens Artister (Casa produtrice: M° 943), Regia Eduard Schnedler-Sørensen, con Ella Sprange, Henry Seemann, Frederik Jacobsen,
1912: Bagtalelsens Gift (Casa produtrice: N° 934), Regia Valdemar Hansen, con Henry Seemann, Agnete Blom, Aage Hertel,
1912: Den glade Løjtnant (Casa produtrice: N° 954), Regia Robert Dinesen, con Valdemar Psilander, Ebba Thomsen, Carl Lauritzen,
1912: Springdykkeren (Casa produtrice: N° 961), Regia Robert Dinesen, con , Cajus Bruun, Axel Boesen,
1912: Hjærternes Kamp (Casa produtrice), Regia August Blom, con Ferdinand Bonn, Robert Dinesen, Else Frölich,
1912: Dødsangstens Maskespil (Casa produtrice: N° 958), Regia Eduard Schnedler-Sørensen, con Valdemar Psilander, Christian Schrøder, Ellen Aggerholm,
1912: Den Stærkeste (Casa produtrice: N° 927), Regia Eduard Schnedler-Sørensen, con Else Frölich, Valdemar Psilander, Ebba Thomsen,
1912: Hotellets nye Skopudser (Casa produtrice: N° 947), Regia Eduard Schnedler-Sørensen, con Frederik Buch, , ,
1912: Historien om en moder (Casa produtrice: N° 951), Regia August Blom, con Ferdinand Bonn, , ,
1912: Dr. Gar el Hamas Flugt (Casa produtrice: N° 911), Regia Eduard Schnedler-Sørensen, con Aage Hertel, Robert Schyberg, Christian Schrøder,
1912: Dødsspring til Hest fra Cirkuskuplen (Casa produtrice: N° 896), Regia Eduard Schnedler-Sørensen, con Valdemar Psilander, , Jenny Roelsgaard,
1912: De uheldige Friere (Casa produtrice: N° 928), Regia N. N., con , Hilmar Clausen, ,
1912: Naar kærligheden dør (Casa produtrice: N° 915), Regia N. N., con Thorkild Roose, Else Frölich, Poul Reumert,
1912: Manegens Stjerne (Casa produtrice: N° 925), Regia Leo Tscherning, con Cajus Bruun, Svend Melsing, Jenny Roelsgaard,
1912: Kommandørens døtre (Casa produtrice: N° 936), Regia Leo Tscherning, con Clara Wieth, , Augusta Blad,
1912: Direktørens Datter (Casa produtrice: N° 933), Regia August Blom, con Carl Alstrup, Karen Lund, Frederik Jacobsen,
1912: Onkel og Nevø (Casa produtrice: N° 825), Regia August Blom, con Adam Poulsen, Clara Wieth, Valdemar Psilander,
1912: Du skal ikke solde (Casa produtrice: N° 891), Regia Eduard Schnedler-Sørensen, con , Frederik Jacobsen, ,
1912: Den sorte kansler (Casa produtrice: N° 921), Regia August Blom, con Thorkild Roose, Poul Reumert, Ebba Thomsen,
1912: Jernbanens Datter (Casa produtrice: N° 806), Regia August Blom, con Valdemar Psilander, Karen Lund, Else Frölich,
1912: For aabent Tæppe (Casa produtrice: N° 823), Regia August Blom, con Valdemar Psilander, , ,
1912: Det farlige spil (Casa produtrice), Regia Eduard Schnedler-Sørensen, con Robert Dinesen, , Frederik Jacobsen,
1912: Livets Baal (Casa produtrice: N° 868), Regia Eduard Schnedler-Sørensen, con Valdemar Psilander, Else Frölich, Poul Reumert,
1912: Et moderne Ægteskab (Casa produtrice: N° 956), Regia Leo Tscherning, con Carl Alstrup, Karen Lund, ,
1912: Det gamle Købmandshus (Casa produtrice: N° 867), Regia August Blom, con Cajus Bruun, Valdemar Psilander, Augusta Blad,
1912: Tropisk Kærlighed (Casa produtrice: N° 865), Regia August Blom, con Valdemar Psilander, Else Frölich, Edith Buemann Psilander,
1912: Den Undvegne (Casa produtrice: N° 786), Regia August Blom, con Valdemar Psilander, Lauritz Olsen, Otto Lagoni,
1912: Strandingen i Vesterhavet (Casa produtrice), Regia Eduard Schnedler-Sørensen, con Birger von Cotta-Schønberg, Ebba Thomsen, ,
1912: Koleraen (Casa produtrice: N° 991), Regia Christian Schrøder, con Carl Lauritzen, Lauritz Olsen, Karen Lund,
1911: La commessa (Ekspeditricen) (Casa produtrice), Regia August Blom, con Clara Wieth, , Thorkild Roose,
1911: Ungdommens ret (Casa produtrice: N° 860), Regia August Blom, con Valdemar Psilander, , Else Frölich,
1911: Det mørke Punkt (Casa produtrice: N° 855), Regia August Blom, con Augusta Blad, Valdemar Psilander, ,
1911: Balletdanserinden (Casa produtrice: N° 801), Regia August Blom, con Asta Nielsen, Valdemar Psilander, Johannes Poulsen,
1911: Dr. Gar el Hama I (Casa produtrice), Regia Eduard Schnedler-Sørensen, con Henry Seemann, Aage Hertel, Carl Johan Lundkvist,
1911: Dyrekøbt Glimmer (Casa produtrice: N° 831), Regia Urban Gad, con Johannes Poulsen, Frederik Jacobsen, ,
1911: La forza dell'amore (Kærlighedens Styrke) (Casa produtrice: N° 840), Regia August Blom, con Axel Strøm, , Clara Wieth,
1911: Det bødes der for (Casa produtrice: N° 849), Regia August Blom, con Valdemar Psilander, Henry Seemann, Edith Buemann Psilander,
1911: Folkets Vilje (Casa produtrice: N° 847), Regia Eduard Schnedler-Sørensen, con , Einar Zangenberg, ,
1911: Hendes Ære (Casa produtrice: N° 813), Regia August Blom, con Frederik Jacobsen, Henny Lauritzen, Else Frölich,
1911: En Lektion (Casa produtrice: N° 814), Regia August Blom, con Valdemar Psilander, Else Frölich, Einar Zangenberg,
1911: Mormonens Offer (Casa produtrice: N° 843), Regia August Blom, con Valdemar Psilander, Henry Seemann, Clara Wieth,
1911: Den uundgaaelige Jensen (Casa produtrice: N° 804), Regia William Augustinus, con Frederik Buch, , Frederik Jacobsen,
1911: Den Blaa Natviol (Casa produtrice), Regia August Blom, con Frederik Jacobsen, , Gerhard Jessen,
1911: Hævnen er sød (Casa produtrice: N° 817), Regia William Augustinus, con Ellen Kornbeck, , ,
1911: Gennem Kamp til Sejr (Casa produtrice), Regia Urban Gad, con Thorkild Roose, Augusta Blad, Edith Buemann Psilander,
1911: Den farlige Alder (Casa produtrice: N° 778), Regia August Blom, con Gerda Christophersen, Clara Wieth, Valdemar Psilander,
1911: Jagten paa Gentleman-Røveren Singaree (Casa produtrice), Regia August Blom, con Alwin Neuss, Otto Lagoni, Einar Zangenberg,
1911: Sønnen fra Rullekælderen (Casa produtrice: N° 674), Regia N. N., con Lauritz Olsen, Agnes Nyrop Christensen, Petrine Sonne,
1911: Ved Fængslets Port (Casa produtrice: N° 780), Regia August Blom, con Augusta Blad, Valdemar Psilander, Richard Christensen,
1911: Livets Løgn (Casa produtrice), Regia August Blom, con Valdemar Psilander, Gerda Krum-Juncker, Henry Seemann,
1911: Hamlet (Casa produtrice), Regia August Blom, con Alwin Neuss, Aage Hertel, Ella la Cour,
1911: La tratta dei bianchi (Den hvide slavehandels sidste offer) (Casa produtrice), Regia August Blom, con Clara Wieth, Lauritz Olsen, ,
1911: Zigeunersken (Casa produtrice), Regia Einar Zangenberg, con Edith Buemann Psilander, Einar Zangenberg, Thilda Fønss,
1911: De to Hjem paa Nørrebro (Casa produtrice), Regia Holger Rasmussen, con Lauritz Olsen, , Petrine Sonne,
1910: Elskovsbarnet (Casa produtrice), Regia N. N., con Johannes Poulsen, , Aage Hertel,
1910: Spionen fra Tokio (Casa produtrice), Regia August Blom, con Carl Alstrup, Ellen Aggerholm, Svend Aggerholm,
1910: Hvem er hun? (Casa produtrice: N° 665), Regia Holger Rasmussen, con , Otto Lagoni, Einar Zangenberg,
1910: Flugten over Atlanterhavet (Casa produtrice), Regia N. N., con Karen Caspersen, Holger Rasmussen, Otto Lagoni,
1910: La tratta delle schiave bianche (Den hvide Slavehandel) (Casa produtrice), Regia August Blom, con , Lauritz Olsen, ,
1910: Fabian (Casa produtrice), con ,
1910: Spøgelset i Gravkælderen (Casa produtrice), Regia August Blom, con Otto Lagoni, Thilda Fønss, Lauritz Olsen,
1910: Robinson Crusoe (Casa produtrice), Regia August Blom, con Alwin Neuss, Einar Zangenberg,
1910: Hovedrengøring i Hjemmet (Casa produtrice), Regia N. N., con , Sofus Wolder, ,
1910: Fabian har Tandpine (Casa produtrice), Regia N. N., con ,
1910: Fabian henter Jordemoder (Casa produtrice), con ,
1910: Fabian kører i Skoven (Casa produtrice), Regia N. N., con ,
1910: Fabian ordner Gardinstang (Casa produtrice), Regia N. N., con ,
1910: Fabian paa Kærlighedsstien (Casa produtrice), Regia N. N., con , Axel Boesen, ,
1910: Fabian paa Rottejagt (Casa produtrice), Regia N. N., con ,
1910: Fabian renser Kakkelovn (Casa produtrice), con , Christian Schrøder,
1910: Fabian som Afholdsmand (Casa produtrice), con ,
1910: Dobbeltgængeren (Casa produtrice), Regia Holger Rasmussen, con Aage Hertel, , Otto Lagoni,
1910: Hittebarnet (Casa produtrice), Regia Holger Rasmussen, con Otto Lagoni, , Ellen Kornbeck,
1910: Sølvdaasen (Casa produtrice), Regia N. N., con Holger Rasmussen, August Blom, Einar Zangenberg,
1910: Livets Storme (Casa produtrice), Regia August Blom, con Johannes Meyer, , Lauritz Olsen,
1910: Den skæbnesvangre Opfindelse (Casa produtrice), Regia August Blom, con Alwin Neuss, Emilie Sannom, ,
1910: Kean (Casa produtrice), Regia Holger Rasmussen, con Martinius Nielsen, Einar Zangenberg, August Blom,
1910: Magdalene (Casa produtrice), Regia Holger Rasmussen, con Holger Rasmussen, , ,
1910: Tyven (Casa produtrice), Regia N. N., con August Blom, , ,
1909: Il piccolo suonatore di corno (Den lille Hornblaeser) (Casa produtrice), Regia Peter Elfelt, Schnedler Schnedler-Sørensen, con Christel Holch, , Gunnar Helsengreen,
1909: Die Gräfin von Danzig (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con Oda Alstrup, August Blom, Johannes Meyer,
1909: Un messaggio per Napoleone all'Elba (Et budskab til Napoleon pa Elba) (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con August Blom, Viggo Larsen, Sofus Wolder,
1909: Dr. Jekyll og Mr. Hyde (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con Oda Alstrup, August Blom, Viggo Larsen,
1909: Kean (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con Oda Alstrup, Lauritz Olsen, Einar Zangenberg,
1909: Doktor Nikola (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con Oda Alstrup, August Blom, Viggo Larsen,
1909: Il destino di Paul Wang (Paul Wangs Skaebne) (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con Edith Buemann Psilander, Viggo Larsen, Elith Pio,
1909: Conflitti (Konflikter) (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con Viggo Larsen, Edith Buemann Psilander, Elith Pio,
1909: Il matrimonio sotto la rivoluzione (Et Revolutionsbryllup) (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con Oda Alstrup, August Blom, Johannes Meyer,
1909: Arrestation med 'ekstraforplejning' (Casa produtrice), Regia N. N.,
1908: Alene i Verden (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con Viggo Larsen, Holger Rasmussen, Lauritz Olsen,
1908: Sherlock Holmes I. (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con Aage Brandt, Otto Dethlefsen, Holger-Madsen,
1908: Trilby (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con Oda Alstrup, Viggo Larsen, Johannes Meyer,
1908: La notte prima del compleanno di Cristiano (Natten för Kristians födslesdag) (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con Aage Brandt, Holger-Madsen, Viggo Larsen,
1908: Jeppe pa bjerget (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con Oda Alstrup, Gustav Lund, Robert Storm Petersen,
1908: Wilhelm Tell (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con Oda Alstrup, August Blom, Poul Gregaard,
1908: Neptunsdatter (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con Oda Alstrup, August Blom, Johannes Meyer,
1908: Cesar Borgia (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con Viggo Larsen, Oda Alstrup, Margrete Jespersen,
1908: Dödedansen (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con Oda Alstrup, August Blom, Johannes Meyer,
1908: Lille Hanne (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con Carl Alstrup, Lili Jansen, Petrine Sonne,
1908: Raffles Flugt fra Fængslet (Casa produtrice: N° 391), Regia Viggo Larsen, con Holger-Madsen, Viggo Larsen, Poul Gregaard,
1908: Sherlock Holmes III. (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con Holger-Madsen, Viggo Larsen,
1908: Barn i Kirke (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con , Carl Alstrup, Petrine Sonne,
1908: De fire Kærester (Casa produtrice), con ,
1908: Kaliffens Æventyr (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con , Carl Alstrup, Gustav Lund,
1908: Vildmanden (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con , Viggo Larsen, Lauritz Olsen,
1908: Havkongens Datter (Casa produtrice), con , Lauritz Olsen, Petrine Sonne,
1908: Den Falske Generaldirektør (Casa produtrice: N° 387), Regia Viggo Larsen, con Poul Gregaard,
1908: Levende Møbler (Casa produtrice: N° 381), Regia Viggo Larsen, con Petrine Sonne, Poul Gregaard,
1908: Synderinden (Casa produtrice: N° 379), Regia Viggo Larsen, con Petrine Sonne, Poul Gregaard,
1908: Skilt og atter forenet (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con Frederik Buch, Poul Gregaard, Petrine Sonne,
1908: Othello (Casa produtrice: N° 377), Regia Viggo Larsen, con Carl Alstrup, Poul Gregaard, Jørgen Lund,
1908: La casa di Svend Dyring (Svend Dyrings Hus) (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con Holger-Madsen, Lauritz Olsen, Robert Storm Petersen,
1907: Caccia al leone (Løvejagten paa Elleore) (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con Viggo Larsen, Knud Lumbye, Gustav Lund,
1907: Feltherrens haevn (Casa produtrice), con Margrete Jespersen, Viggo Larsen, Robert Storm Petersen,
1907: Dansen paa Koldinghus (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con Oda Alstrup, Viggo Larsen, Gustav Lund,
1907: La moglie del ladro (Røverens Brud) (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con Oda Alstrup, Viggo Larsen, Clara Nebelong,
1907: Kameliadamen (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con Oda Alstrup, August Blom, Gustav Lund,
1907: Skipperens Datter (Casa produtrice), con Viggo Larsen, Clara Nebelong,
1907: C'era una volta (Der var engang) (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con Oda Alstrup, August Blom, Viggo Larsen,
1907: I Stormvejr (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con Oda Alstrup, August Blom, Viggo Larsen,
1907: Under Savklingens taender (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con Oda Alstrup, August Blom, Johannes Meyer,
1907: Il sangue dei Vikingi (Vikingblod) (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con Margrete Jespersen, Viggo Larsen, Robert Storm Petersen,
1907: Lykkens Galoscher (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con Oda Alstrup, Robert Storm Petersen,
1907: En Opstandelse (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con Viggo Larsen, Gustav Lund,
1907: Den sorte Hertug (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con Holger-Madsen, Viggo Larsen, Gustav Lund,
1907: Isbjørnejagt (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con Ole Olsen,
1907: L' acciarino (Fyrtöjet) (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con Oda Alstrup, Viggo Larsen, Robert Storm Petersen,
1907: Aeren tabt alt tabt (Casa produtrice), con Viggo Larsen, Gustav Lund, Robert Storm Petersen,
1906: Blomsterpigen (Distributtore), Regia N. N.,
1906: Kröblingen (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen,
1906: Den sorte Maske (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen,
1906: Il vendicatore (Haevnet) (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con Margrete Jespersen, Viggo Larsen, Robert Storm Petersen,
1906: Il Capobanda (Röverhövdingen) (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con Margrete Jespersen, Viggo Larsen,
1906: Carlos död (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con Hjalmar Alvar, Margrete Jespersen, Viggo Larsen,
1906: Il Galeotto (Galejslaven) (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con August Blom, Viggo Larsen,
1906: Il giornalista persona volgare (Journalisten som sjover) (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con Margrete Jespersen, Viggo Larsen,
1906: To börn pa landevejen (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen, con Margrete Jespersen, Viggo Larsen,
1906: Sönnens Haevn (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen,
1906: Vitrioldrama (Casa produtrice), Regia Viggo Larsen,
1906: Bonden i København (Casa produtrice), Regia Ole Olsen,