Jurij Zheljabuzhskij

Portrait Jurij Zheljabuzhskij
Režisér, Operatőr, Scénárista - Russia
Narodil 12. prosinec 1888 v Moskva
Zemžel 18. duben 1955
Also known as : Юрий Андреевич Желябужский,

Mini-Biography:
Jurij Zheljabuzhskij was born on Dezember 12, 1888 in Moskau. He was a Russian Režisér, Operatőr, Scénárista, known for Aelita (1924), Polikushka (1919), Papirosnitsa ot Mosselproma (1924), Jurij Zheljabuzhskij's first movie on record is from 1915. Jurij Zheljabuzhskij died on April 18, 1955. His last motion picture on file dates from 1932.

Jurij Zheljabuzhskij Filmografie [Auszug]
1932: Prosperiti (Ředitel), with Leonid Leonidov, Aleksandr Dobroshenko, Irina Volodko,
1929: V gorod vkhodit nelzja (Ředitel), with Leonid Leonidov, Konstantin Eggert, Aleksandra Toidze,
1928: Chelovjek rodilsja (Ředitel), with Ivan Moskvin, Nina Tikhomirova, Varvara Massalitinova,
1927: Kto ty takoj ? (Ředitel), with A Korov, Anel Sudakjevich, Alla Tarasova,
1927: Pobeda Zhenshchini (Ředitel), with Pjotr Bakshejev, Vasilij Toporkov, E Najdenova,
1926: Dina Dza-dzu (Ředitel), with Aleksandra Toidze, Giorgi Davitashvili, Veriko Andjaparidze,
1925: Kolleshskij Registrator (Ředitel), Režie Ivan Moskvin, with Ivan Moskvin, Vjera Malinovskaja, Boris Tamarin,
1924: Papirosnitsa ot Mosselproma (Ředitel), with Igor Ilinskij, Julia Solntseva, Anna Dmokhovskaja,
1924: Aelita (Kamera), Režie Jakov Protazanov, with Julia Solntseva, Igor Ilinskij, Nikolaj Tsereteli,
1919: Polikushka (Kamera), Režie Aleksandr Akimovich Sanin, with Ivan Moskvin, Vera Pashkennaja, Jevgenija Rajevskaja,
1918: Djevi gory (Ředitel), Režie Aleksandr Akimovich Sanin, with Nikolaj Podgornyj, Vladimir Aleksandrovskij, Sergej Ajdarov,
1918: Metel (Kamera), Režie Nikolaj Malikov, with Olga Gzovskaja, Konstantin Khokhlov, Vladimir Gajdarov,
1918: A on, mjatezhnyj, ishchet buri.. (Napsal), Režie Aleksandr Volkov, with Nikolas Rimskij, Vera Orlova, Polikarp Pavlov,
1917: Belye golubi (Kamera), Režie Nikolaj Malikov, with Aleksandr Chargonin, Bronislava Rutkovskaja, Nikolaj Malikov,
1916: Zelonij pauk (Náměstek Ředitel), Režie Aleksandr Volkov, with Konstantin Khokhlov, Maria Rutz, Nikolaj Tsereteli,
1916: A schastje bylo tak vozmozhno (Napsal), Režie Georgij Azagarov, with Ivan Mosjoukin, Nathalie Lissenko, Nikolaj Panov,
1916: Sluchajno sluchivshijsja sluchaj (Napsal), Režie N. N.,
1915: Portret Doriana Greja (Střih: Assistenz), Režie Vsevolod Mejerhold, Mikhail Doronin, with Varvara Janova, Vsevolod Mejerhold, Dzh Enriton,

. Poster_Papirosnitsa ot Mosselproma. Poster_Kolleshskij Registrator. Poster_Zelonij pauk. Poster_Polikushka. Poster_Aelita

Disclaimer

Výše uvedené informace nejsou vyčerpávající, ale poskytnout informace do naší databáze v době poslední aktualizace. Všechny údaje jsou zkoumány na mého nejlepšího vědomí a svědomí, jsou právní nároky vyplývající z nesprávné nebo chybějící informace výslovně odmítl. Vzhledem k stávající judikatury v některých zemích může být činěna odpovědnou osobu, která odkazuje na adresy, které mohou mít kriminální obsah nebo šířit dále odkazovat na tyto stránky a obsah, pokud obsahuje jasné z této odpovědnosti. Naše odkazy níže byly zkoumány podle nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžeme akceptovat v žádném případě za obsah těchto webových stránek a odkazů, které máme žádnou odpovědnost. Nabízíme toto vysvětlení obdobně ze všech zemí a všech jazycích. Pokud není uvedeno jinak označeny, citace v běžném právu, s uvozovky ze zdrojů přidán.Autorské právo k tomuto citací je od autorů. - Jurij Zheljabuzhskij - Biography KinoTV Movie Database (M) Check Page Rank Pagerank Anzeige