Fjodor Ozep

Portrait Fjodor Ozep
Scénárista, Režisér - Russia
Narodil 9. únor 1895 v Moskva
Zemžel 20. červen 1949 v Ottawa, Canada
Also known as : Fyodor Otsep, Fedor Ozep, Фёдор Александрович Оцеп, Fjodor Otsep,

Mini-Biography:
Fjodor Ozep was born on Februar 9, 1895 in Moskva. He was a Russian Scénárista, Režisér, known for Vrah Dimitrij Karamazov (1931), Aelita (1924), Živá mrtvola (1928), Fjodor Ozep's first movie on record is from 1916. Fjodor Ozep died on June 20, 1949 in Ottawa, Canada. His last motion picture on file dates from 1947.

Fjodor Ozep Filmografie [Auszug]
1947: Whispering City (Ředitel), with Paul Lukacs, Mary Anderson, Helmut Dantine,
1946: La Forteresse (Ředitel), with Paul Dupuis, Nicole Germain, Jacques Augier,
1945: Cero en conducta (Ředitel),
1944: Three Russian Girls (Ředitel), Režie Henry Kesler, with Anna Sten, Kent Smith, Mimi Forsaythe,
1943: Le pčre Chopin ou l'oncle du Canada (Ředitel), with Madeleine Ozeray, François Rozet,
1938: Gibraltar (Ředitel), with Erich von Stroheim, Viviane Romance, Roger Duchesne,
1938: Tarakanova (Ředitel), Režie Mario Soldati, with Annie Vernay, Pierre-Richard Willm, Memo Benassi,
1937: Piková dáma (La Dame de Pique) (Ředitel), with Pierre Blanchar, Madeleine Ozeray, Sofja Preobrazhenskaja,
1934: Amok, kletba tropů (Amok) (Ředitel), with Jean Yonell, Marcelle Chantal, Valerian Inkizhinov,
1932: Bludičky Paříže (Mirages de Paris) (Napsal), with Jacqueline Francell, Colette Darfeuil, Roger Tréville,
1932: Grosstadtnacht (Ředitel), with Dolly Haas, Ivan Koval-Samborskij, Trude Berliner,
1931: Les frčres Karamazoff (Ředitel: (AKA Fyodor Otsep)), with Fritz Kortner, Fritz Rasp, Aimé Clariond,
1931: Vrah Dimitrij Karamazov (Der Mörder Dimitri Karamasov) (Ředitel), Režie Erich Engel, with Fritz Kortner, Anna Sten, Fritz Rasp,
1928: Živá mrtvola (Zhivoj trup) (Ředitel), with Vsevolod Pudovkin, Maria Jacobini, Gustav Diessl,
1928: Kukla s millionami (Napsal), Režie Sergej Komarov, with Igor Ilinskij, Vladimir Fogel, Ada Vojtsik,
1927: Žlutá knížka (Zemlja v plenu) (Ředitel), with Anna Sten, Ivan Koval-Samborskij, Mikhail Narokov,
1926: Miss Mend (Ředitel), Režie Boris Barnet, with Natalia Glan, Vladimir Fogel, Boris Barnet,
1925: Shakhmataja Gorjachka (Herci: Der Zuschauer), Režie Vsevolod Pudovkin, Nikolaj Shpikovskij, with Vladimir Fogel, Anna Zemtsova, Anatoli Ktorov,
1925: Kolleshskij Registrator (Napsal), Režie Ivan Moskvin, Jurij Zheljabuzhskij, with Ivan Moskvin, Vjera Malinovskaja, Boris Tamarin,
1924: Papirosnitsa ot Mosselproma (Napsal), Režie Jurij Zheljabuzhskij, with Igor Ilinskij, Julia Solntseva, Anna Dmokhovskaja,
1924: Aelita (Napsal), Režie Jakov Protazanov, with Julia Solntseva, Igor Ilinskij, Nikolaj Tsereteli,
1919: Polikushka (Napsal), Režie Aleksandr Akimovich Sanin, with Ivan Moskvin, Vera Pashkennaja, Jevgenija Rajevskaja,
1918: Metel (Napsal), Režie Nikolaj Malikov, with Olga Gzovskaja, Konstantin Khokhlov, Vladimir Gajdarov,
1916: Pikovaja Dama (Napsal), Režie Jakov Protazanov, with Ivan Mosjoukin, Vera Orlova, Jelizavjeta Shebueva,

. Poster_Miss Mend. Poster_Zhivoj trup. Poster_Mörder Dimitri Karamasov. Poster_Dame de Pique. Poster_Gibraltar. Poster_Tarakanova. Poster_Three Russian Girls. Poster_Whispering City. Poster_Pikovaja Dama. Poster_Polikushka. Poster_Aelita. Poster_Papirosnitsa ot Mosselproma. Poster_Kolleshskij Registrator. Poster_Kukla s millionami

Disclaimer

Výše uvedené informace nejsou vyčerpávající, ale poskytnout informace do naší databáze v době poslední aktualizace. Všechny údaje jsou zkoumány na mého nejlepšího vědomí a svědomí, jsou právní nároky vyplývající z nesprávné nebo chybějící informace výslovně odmítl. Vzhledem k stávající judikatury v některých zemích může být činěna odpovědnou osobu, která odkazuje na adresy, které mohou mít kriminální obsah nebo šířit dále odkazovat na tyto stránky a obsah, pokud obsahuje jasné z této odpovědnosti. Naše odkazy níže byly zkoumány podle nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžeme akceptovat v žádném případě za obsah těchto webových stránek a odkazů, které máme žádnou odpovědnost. Nabízíme toto vysvětlení obdobně ze všech zemí a všech jazycích. Pokud není uvedeno jinak označeny, citace v běžném právu, s uvozovky ze zdrojů přidán.Autorské právo k tomuto citací je od autorů. - Fjodor Ozep - Biography KinoTV Movie Database (M) Check Page Rank Pagerank Anzeige