Mark Twain

Scénárista - USA
Narodil 30. listopad 1835 v Florida, Missouri, USA
Zemžel 21. duben 1910 v Redding, Connecticut, USA
Also known as : Samuel Clemens,

Mini-Biography:
Mark Twain was born under the given name Samuel Langhorne Clemens on November 30, 1835 in Florida, Missouri, USA. He was an American Scénárista, known for The Adventures of Huckleberry Finn (1959), Tom Sawyers und Huckleberry Finns Abenteuer (1968), Tom Sawyer (1973), Mark Twain's first movie on record is from 1907. Mark Twain died on April 21, 1910 in Redding, Connecticut, USA. His last motion picture on file dates from 2014.

Mark Twain Filmografie [Auszug]
2014: [10.23] Tom Sawyer & Huckleberry Finn (Příběh: novel ), Režie Jo Kastner, with Val Kilmer, , ,
1997: [] A King in Camelot (Příběh), Režie Roger Young, with , John Guerrasio, Whoopi Goldberg,
1981: [/ /1] The mysterious stranger (Příběh), Režie Peter H. Hunt, with Herbert Fux, Fred Gwynne, Lance Kerwin,
1973: [/ /1] Tom Sawyer (Příběh), Režie Don Taylor, with Jeff East, Jodie Foster, Kunu Hank,
1968: [/ /1] Tom Sawyers und Huckleberry Finns Abenteuer (Příběh), Režie Mihai Iacob, Wolfgang Liebeneiner, with Otto Ambros, , Serge Nubret,
1965: [12.31] The Double-Barrelled Detective Story (Příběh), Režie Adolfas Mekas, with , Greta Thyssen, Hurd Hatfield,
1959: [/ /1] The Adventures of Huckleberry Finn (Příběh), Režie Michael Curtiz, with Patricia McCormack, Tony Randall, Archie Moore,
1954: [/ /1] The million pound Note (Příběh), Režie Ronald Neame, with , Hartley Power, Gregory Peck,
1937: [] The Prince and the Pauper (Příběh: novel), Režie William Keighley, with Errol Flynn, Henry Stephenson, Claude Rains,
1936: [] Tom Soyer (Příběh), Režie Lazar Frenkel,
1931: [08.07] Huckleberry Finn (Příběh), Režie Norman Taurog, with Jackie Coogan, Junior Durkin, Mitzi Green,
1931: [04.06] A Connecticut Yankee (Příběh), Režie David Butler, with Will Rogers, William Farnum, Frank Albertson,
1930: [12.19] Tom Sawyer (Příběh), Režie John Cromwell, with Jackie Coogan, Junior Durkin, Mitzi Green,
1921: [03.14] A Connecticut Yankee in King Arthur's Court (Příběh: (novel) ), Režie Emmett J. Flynn, with Harry Myers, Pauline Starke, Rosemary Theby,
1920: [11.19] Seine Majestät das Bettelkind (Příběh: Roman), Režie Alexander Korda, with Tibor Lubinszky, Alfred Schreiber, Adolf Weisse,
1920: [02.29] Huckleberry Finn (Příběh), Režie William Desmond Taylor, with Lewis Sargent, Katherine Griffith, Martha Mattox,
1918: [03.22] Tamás úrfi kalandjai (Příběh: (The adventures of Tom Sawyer)), Režie György Kürthy, with György Dénes, , ,
1918: [03.04] Huck and Tom (Příběh), Režie William Desmond Taylor, with Jack Pickford, Robert Gordon, George Hackathorne,
1917: [12.10] Tom Sawyer (Příběh: novel ), Režie William Desmond Taylor, with Jack Pickford, Robert Gordon, George Hackathorne,
1917: [03.12] Az egymillió fontos bankó (Příběh), Režie Alexander Korda, with Lajos Ujváry, Gyula Nagy, Marcsa Simon,
1916: [01.31] Pudd'nhead Wilson (Příběh: novel ), Režie Frank Reicher, with Theodore Roberts, Alan Hale, Thomas Meighan,
1915: [11.29] The Prince and the Pauper (Příběh), Režie Hugh Ford, Edwin S. Porter, with Marguerite Clark, Robert Broderick, William Barrows,
1911: [07.24] Science (Příběh: (story 'A Dog's Tale')), Režie N. N., with Mary Pickford, King Baggot, Lassie,
1909: [12.06] The Death Disc: A Story of the Cromwellian Period (Příběh), Režie D.W. Griffith, with George Nichols, Marion Leonard, Edith Haldeman,
1909: [08.03] The prince and the pauper (Příběh), Režie J. Searle Dawley, with Cecil Spooner, Mabel Trunnelle, Charles Ogle,
1907: [] Tom Sawyer (Příběh), Režie N. N.,

. 7 . 8 . 18

Filmografie Mark Twain nach Kategorien

Vorlage Story Darsteller

Mark Twain in other Database records: IMDb

Disclaimer
Výše uvedené informace nejsou vyčerpávající, ale poskytnout informace do naší databáze v době poslední aktualizace. Všechny údaje jsou zkoumány na mého nejlepšího vědomí a svědomí, jsou právní nároky vyplývající z nesprávné nebo chybějící informace výslovně odmítl. Vzhledem k stávající judikatury v některých zemích může být činěna odpovědnou osobu, která odkazuje na adresy, které mohou mít kriminální obsah nebo šířit dále odkazovat na tyto stránky a obsah, pokud obsahuje jasné z této odpovědnosti. Naše odkazy níže byly zkoumány podle nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžeme akceptovat v žádném případě za obsah těchto webových stránek a odkazů, které máme žádnou odpovědnost. Nabízíme toto vysvětlení obdobně ze všech zemí a všech jazycích. Pokud není uvedeno jinak označeny, citace v běžném právu, s uvozovky ze zdrojů přidán.Autorské právo k tomuto citací je od autorů. - Mark Twain - KinoTV