Vsevolod Mejerhold

Portrait Vsevolod Mejerhold
Režisér, Herec - Russia
Narodil 9. únor 1874
Zemžel 2. únor 1940

Mini-Biography:
Vsevolod Mejerhold was born on Februar 9, 1874. He was a Russian Režisér, Herec, known for Bjelij Orjol (1928), Portret Doriana Greja (1915), Silnyj chelovjek (1917), Vsevolod Mejerhold's first movie on record is from 1915. Vsevolod Mejerhold died on Februar 2, 1940. His last motion picture on file dates from 1928.
Zivotopisné poznámky (v němčině): Theaterregisseur und Schauspieler
Im Zuge der Stalinistischen Grossen Säuberungen wurde 1938 sein Theater geschlossen. Mejerhold wurde 1939 verhaftet, seine Frau, die Schauspielerin Sinaida Reich wurde ermordet. Mejerhold wurde durch sein Sondergericht zum Tode verurteilt und am 2. Februar 1940 in Moskau durch Erschiessen hingerichtet.

Vsevolod Mejerhold Filmografie [Auszug]
1928: [10.09] Bjelij Orjol (Herci: Würdenträger / cановник), Režie Jakov Protazanov, with Vasilij Kachalov, Anna Sten,
1917: [] Silnyj chelovjek (Ředitel), with Konstantin Khokhlov, Varvara Janova,
1915: [10.31] Portret Doriana Greja (Ředitel), Režie Mikhail Doronin, with Varvara Janova, ,

. 6

Filmografie Vsevolod Mejerhold nach Kategorien

Regie Drehbuch Darsteller

Disclaimer

Výše uvedené informace nejsou vyčerpávající, ale poskytnout informace do naší databáze v době poslední aktualizace. Všechny údaje jsou zkoumány na mého nejlepšího vědomí a svědomí, jsou právní nároky vyplývající z nesprávné nebo chybějící informace výslovně odmítl. Vzhledem k stávající judikatury v některých zemích může být činěna odpovědnou osobu, která odkazuje na adresy, které mohou mít kriminální obsah nebo šířit dále odkazovat na tyto stránky a obsah, pokud obsahuje jasné z této odpovědnosti. Naše odkazy níže byly zkoumány podle nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžeme akceptovat v žádném případě za obsah těchto webových stránek a odkazů, které máme žádnou odpovědnost. Nabízíme toto vysvětlení obdobně ze všech zemí a všech jazycích. Pokud není uvedeno jinak označeny, citace v běžném právu, s uvozovky ze zdrojů přidán.Autorské právo k tomuto citací je od autorů. - Vsevolod Mejerhold - Biography KinoTV Movie Database Check Page Rank Pagerank Anzeige