Lissi Nebuschka

No Photo

Herec - Německo
Narodilo 11. listopad 1888 v Dresden
Zemžel 22. červenec 1966 v Berlin
Also known as : Lissy Nebuschka,

Mini-Biography:
Lissi Nebuschka was born under the given name Marie Luise Nebuschka on November 11, 1888 in Dresden. She was a German Herec, known for Der Todessturz (1912), Das Komödiantenkind (1912), Die Wildkatz (1912), Lissi Nebuschka's first movie on record is from 1912. She was married to Carl Schaum. Lissi Nebuschka died on July 22, 1966 in Berlin. Her last motion picture on file dates from 1914.
Zivotopisné poznámky (v němčině): Egentlich Marie Luise Nebuschka, Schauspielerin des deutschen Stummfilms, 1888 als Tochter des Opernsängers Franz Josef Nebuschka in Dresden geboren. Gesangsstudium bei Karl Scheidemantel, 1910 als Soubrette an das Hoftheater in Gera, dann nach Wilhelmshaven. Der Produzent Christoph Mülleneisen versuchte, Lissi Nebuschka wegen ihrer starken Ähnlichkeit, als "die deutsche Asta Nielsen" zu lancieren und kündete gleich eine ganze Serie Filme mit ihr an.
Das Unternehmen floppte, und die kurze Filmkarriere der Nebuschka war damit zu Ende: sie trat weiterhin auf verschiedenen Theaterbühnen auf, 1966 starb sie in Ostberlin. (lhg 2011)

Lissi Nebuschka Filmografie [Auszug]
1914: Ilses Verlobung (Herci: (AKA Lissy Nebuschka)), Režie N. N., with Ilse Bois,
1913: Hexenzauber (Herci), Režie N. N.,
1913: Winterflirt (Herci), Režie Christoph Mülleneisen senior,
1913: Das Märchen vom Glück (Herci: Annerl),
1913: Der Tod in den Bergen (Herci), Režie N. N.,
1913: Aus schwerer Zeit (Herci), Režie N. N.,
1913: Verfehlte Jugend (Herci), Režie N. N.,
1913: Maria Sonetta, das Findelkind (Herci), Režie N. N.,
1912: Des Meeres und der Liebe Wellen (Herci), Režie Max Obal,
1912: Die Wildkatz (Herci), Režie Max Obal,
1912: Der Todessturz (Herci), Režie Max Obal,
1912: Das Komödiantenkind (Herci), Režie Max Obal,
1912: Die Bajadere (Herci), Režie Max Obal,
1912: Die Wildkatze (Herci), Režie Max Obal,

Disclaimer
Výše uvedené informace nejsou vyčerpávající, ale poskytnout informace do naší databáze v době poslední aktualizace. Všechny údaje jsou zkoumány na mého nejlepšího vědomí a svědomí, jsou právní nároky vyplývající z nesprávné nebo chybějící informace výslovně odmítl. Vzhledem k stávající judikatury v některých zemích může být činěna odpovědnou osobu, která odkazuje na adresy, které mohou mít kriminální obsah nebo šířit dále odkazovat na tyto stránky a obsah, pokud obsahuje jasné z této odpovědnosti. Naše odkazy níže byly zkoumány podle nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžeme akceptovat v žádném případě za obsah těchto webových stránek a odkazů, které máme žádnou odpovědnost. Nabízíme toto vysvětlení obdobně ze všech zemí a všech jazycích. Pokud není uvedeno jinak označeny, citace v běžném právu, s uvozovky ze zdrojů přidán.Autorské právo k tomuto citací je od autorů. - Lissi Nebuschka - Biography KinoTV Movie Database Check Page Rank Pagerank Anzeige