Paul Fejos

Portrait Paul Fejos
Režisér - Hungary
Narodil 24. leden 1897 v Budapest
Zemžel 23. duben 1963 v New York, NY, US
Also known as : Pál Fejös,

Mini-Biography:
Paul Fejos was born on Januar 24, 1897 in Budapest. He was a Hungarian Režisér, known for Lonesome (1928), Menschen hinter Gittern (1931), Tavaszi zápor (1932), Paul Fejos's first movie on record is from 1919. Paul Fejos died on April 23, 1963 in New York, NY, US. His last motion picture on file dates from 1940.
Zivotopisné poznámky (v němčině): Humanist, Melancholiker, Weltbürger, Ungar. Paul Fejos ist ein Mann mit vielen Eigenschaften, Talenten und Professionen. 1897 geboren, wird er als Arzt in Budapest ausgebildet. Seinen erlernten Beruf übt er nie aus. 1923 emigriert er in die USA, landet bei Universal Pictures, findet in Carl Lämmle Jr. einen entschiedenen Förderer und schenkt dem Kino einen der schönsten Filme, die je entstanden sind: Lonesome, 1928. Dieser Film weist all die Merkmale auf, die Fejos’ Filmverständnis auszeichnen. Er argumentiert über die Bilder, er bewahrt dem Individuum seine Würde in den Verstrickungen des Alltags und der Massenkultur, er setzt auf Poesie und nicht auf Moral, er erzählt von einer wunderbaren Ankunft der Gerechtigkeit, und er versteht, die technischen Angebote der Kinematografie auszureizen. (Elisabeth Büttner, Viennale)

Paul Fejos Filmografie [Auszug]
1940: [] Yagua (Ředitel),
1939: [] Mann och Kvinna (Ředitel),
1938: [] En handfull ris (Ředitel), Režie Gunnar Skoglund, with , , Hugo Björne,
1938: [] Attsegla är noduaandigt (Ředitel),
1937: [] Stammen lever an (Ředitel),
1937: [] Bambualdern pa Mantaivei (Ředitel),
1937: [] Houdingens son är död (Ředitel),
1937: [] Draken pa Komodo (Ředitel),
1937: [] Byn vid den trivsamma brunnen (Ředitel),
1936: [] Svarta Horisonter (Ředitel),
1935: [/ /1] Fange Nr. 1 (Ředitel),
1935: [/ /1] Det gyldne smyl (Ředitel), with Bodil Ipsen, , Petrine Sonne,
1934: [/ /1] Flygten fra millionenerne (Ředitel), with Nordisk Tonefilm, , ,
1933: [] Sonnenstrahl (Ředitel), Režie René Sti, with Annabella, Gustav Fröhlich, Paul Otto,
1933: [/ /1] Frühlingsstimmen (Ředitel),
1933: [] Tempętes (Ředitel), Režie Serge Plaute, with , , ,
1933: [] Gardez le sourire (Ředitel), Režie René Sti,
1932: [] Tavaszi zápor (Ředitel), with Annabella, Germaine Aussey, Simone Héliard,
1932: [] Itel a Balaton (Ředitel),
1932: [] Fantômas (Ředitel), with , Philippe Richard, Georges Mauloy,
1932: [] Menschen im Sturm (Ředitel), Režie Werner Hochbaum, with , , ,
1932: [] Prima Dragoste (Ředitel), Režie Jean Mihail,
1931: [] Revolte dans la Prison (Ředitel),
1931: [] L' amour ŕ l'américaine (Ředitel),
1931: [06.24] Menschen hinter Gittern (Ředitel), with Gustav Diessl, Heinrich George, Egon von Jordan,
1930: [] Captain of the Guard (Ředitel),
1930: [04.20] King of Jazz (Ředitel: uncredited), Režie John Murray Anderson, with Paul Whiteman, John Boles, Laura La Plante,
1929: [] Broadway (Ředitel), with , Evelyn Brent, Merna Kennedy,
1928: [] Lonesome (Ředitel), with Fay Holderness, Barbara Kent, Gustav Partos,
1927: [11.02] The Last Performance (Ředitel), with , Mary Philbin, Leslie Fenton,
1927: [] The last moment (Ředitel),
1927: [] Land of the Lawless (Napsal), Režie Tom Buckingham, with Tom Santschi,
1923: [] Egri csillagok (Ředitel),
1922: [] Szenzacio (Ředitel),
1921: [] Arsen Lupin utolso kolandja (Ředitel),
1920: [08.05] Tláni (Architekt), Režie Károly Lajthay, with Frida Gombaszögi, , ,
1920: [] A Fekete kapitány (Ředitel), with Lajos Gellért, Gusztáv Pártos,
1920: [] Pán (Ředitel), with Claire Bauroff, György Dénes, Lajos Gellért,
1920: [] Ujraélök (Ředitel: (AKA Pál Fejös)), with , , Lajos Gellért,
1919: [] Lidécnyomás (Ředitel),
1919: [] Liliom (Architekt), Režie Michael Curtiz, with , , Nusi Somogyi,

. 11 . 18

Filmografie Paul Fejos nach Kategorien

Produzent Regie Drehbuch Vorlage Art Director

Disclaimer

Výše uvedené informace nejsou vyčerpávající, ale poskytnout informace do naší databáze v době poslední aktualizace. Všechny údaje jsou zkoumány na mého nejlepšího vědomí a svědomí, jsou právní nároky vyplývající z nesprávné nebo chybějící informace výslovně odmítl. Vzhledem k stávající judikatury v některých zemích může být činěna odpovědnou osobu, která odkazuje na adresy, které mohou mít kriminální obsah nebo šířit dále odkazovat na tyto stránky a obsah, pokud obsahuje jasné z této odpovědnosti. Naše odkazy níže byly zkoumány podle nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžeme akceptovat v žádném případě za obsah těchto webových stránek a odkazů, které máme žádnou odpovědnost. Nabízíme toto vysvětlení obdobně ze všech zemí a všech jazycích. Pokud není uvedeno jinak označeny, citace v běžném právu, s uvozovky ze zdrojů přidán.Autorské právo k tomuto citací je od autorů. - Paul Fejos - Biography KinoTV Movie Database Check Page Rank Pagerank Anzeige