Otto Gebühr

Portrait Otto Gebühr
Színész - Németország
Születés 29. május 1877 a Kettwig, Ruhr
Halálozás 13. március 1954 a Wiesbaden

Mini-Biography:
Otto Gebühr was born on May 29, 1877 in Kettwig, Ruhr. He was a German Színész, known for Grün ist die Heide (1951), Rosen-Resli (1954), Die Barmherzige Lüge (1939), Otto Gebühr's first movie on record is from 1917. Otto Gebühr died on March 13, 1954 in Wiesbaden. His last motion picture on file dates from 1962.
Életrajz (német): nach Abschluss einer kaufmännischen Ausbildung Korrespondent in
Berlin, Schauspielunterricht. Im Winter 1897 erstes Engagement am
Stadttheeater Görlitz, dann von 1898 bis 1908 am Hoftheater Dresden,
Lessing Theater Berlin und bei Max Reinhardt.
Erste Komparsenrollen im Film um 1912/13, Spielfilmdebüt 1917 im Film DER
RICHTER. Später vor allem durch seine Darstellung des Alten Fritz bekannt
geworden.

Otto Gebühr Filmográfia [Auszug]
1962: [/ /1] Die blonde Frau des Maharadscha (Színész), a Willy Birgel, Adrian Hoven,
1956: [] Meines Vaters Pferde (Színész), Rendező Gerhard Lamprecht, a Martin Benrath, Anneliese Kaplan,
1954: [08/13] Sauerbruch, das war mein Leben (Színész: Faktotum), Rendező Rolf Hansen, a Rudolf Vogel, Hilde Körber, Nikolai Kolin,
1954: [/ /1] Meines Vaters Pferde - Teil 2 (Színész), Rendező Gerhard Lamprecht, a Martin Benrath, Anneliese Kaplan,
1954: [05.04] Rosen-Resli (Színész: Jakob), Rendező Harald Reinl, a Heinrich Gretler, Gusti Wolf, Trude Haefelin,
1954: [03.26] Der Mann meines Lebens (Színész), Rendező Erich Engel, a René Deltgen, Karl Ludwig Diehl,
1954: [02.05] Die Gefangene des Maharadscha (Színész), Rendező Veit Harlan, a Rudolf Vogel, Hermann Schomberg, Karl Martell,
1953: [12.17] Sterne über Colombo (Színész), Rendező Veit Harlan, a Rudolf Vogel, Karl Martell, Theodor Loos,
1953: [12.02] Vati macht Dummheiten (Színész), Rendező Johannes Häussler, a Ilse Fürstenberg, Claus Geissler,
1953: [11.25] Strassenserenade (Színész), Rendező Werner Jacobs, a Ellinor Jensen, Charles Regnier,
1953: [09.18] Rote Rosen, rote Lippen, roter Wein (Színész), Rendező Paul Martin, a Gardy Granass, Margarete Haagen,
1953: [02.27] Die blaue Stunde (Színész), Rendező Veit Harlan, a Paulette Andrieux, Kristina Söderbaum, Charlotte Scheier-Herold,
1952: [02.20] Hab' Sonne im Herzen (Színész), Rendező Erich Waschneck, a Hans Hessling, Liselotte Pulver,
1952: [12.19] Wenn abends die Heide träumt (Színész), Rendező Paul Martin, a Berta Drews, Reinhard Kolldehoff,
1952: [11.10] Oh, du lieber Fridolin (Színész), Rendező Peter Hamel, a Ingrid Andree, Charlott Dauert,
1952: [09.25] Fritz und Friederike (Színész), Rendező Géza von Bolváry, a Margarete Haagen, Albert Lieven,
1952: [09.19] The Devil makes three (Színész), a Pier Angeli, Richard Egan,
1952: [08.28] Tausend rote Rosen blüh'n (Színész: Der Rosenhofbauer), Rendező Alfred Braun, a O.W. Fischer, Joachim Schütz, Kurt Reimann,
1952: [08.28] Aber mein Herz darfst du nicht fragen (Színész), Rendező Paul Martin, a Willy Birgel, Heidemarie Hatheyer,
1951: [12.21] Wenn die Abendglocken läuten (Színész), Rendező Alfred Braun, a Willy Birgel, Julia Fjörsen,
1951: [11.14] Grün ist die Heide (Színész: Gottfried Lüdersen), Rendező Hans Deppe, a Sonja Ziemann, Rudolf Prack, Maria Holst,
1951: [09.06] Sensation in San Remo (Színész), Rendező Georg Jacoby, a Ewald Balser, Maria Litto,
1951: [09.04] Stips (Színész), Rendező Carl Froelich, a Heli Finkenzeller, Gustav Fröhlich,
1951: [/ /1] Torreani (Színész), Rendező Gustav Fröhlich, a Paul Westermeier, Inge Landgut, Consuelo Korn,
1951: [03.23] Dr. Holl - Die Geschichte einer grossen Liebe (Színész), Rendező Rolf Hansen, a Dieter Borsche, Heidemarie Hatheyer,
1951: [01.31] Unsterbliche Geliebte (Színész), Rendező Veit Harlan, a Paul Weber, Erna Morena, Wilhelm Meyer-Ottens,
1950: [03.22] Das ewige Spiel (Színész), Rendező František Čáp, a Willy Birgel, Cornell Borchers,
1950: [10.27] Drei Mädchen spinnen (Színész), Rendező Carl Froelich, a Albrecht Schoenhals, Adelheid Seeck,
1950: [10.06] Melodie des Schicksals (Színész), Rendező Hans Schweikart, a Fita Benkhoff, Victor De Kowa,
1950: [07.08] Die Lüge (Színész), Rendező Gustav Fröhlich, a Ewald Balser, Sybille Schmitz, Will Quadflieg,
1949: [02.24] Tobias Knopp (Sprecher), Rendező Gerhard Fieber, Wolfgang Liebeneiner,
1949: [08.26] Der Bagnosträfling (Színész), Rendező Gustav Fröhlich, a Paul Dahlke, Käthe Dorsch,
1949: [03.29] Anonyme Briefe (Színész), Rendező Arthur Maria Rabenalt, a Käte Haack, Tilly Lauenstein, O.E. Hasse,
1948: [] Abgrund (Színész), Rendező Herbert B. Fredersdorf, a Lili Schönborn, Ursula Bergmann,
1947: [12.09] ... und über uns der Himmel (Színész: Studienrath), Rendező Josef von Baky, a Hans Albers, Heidi Scharf, Paul Edwin Roth,
1944: [04.00] Der Erbförster (Színész), Rendező Alois Johannes Lippl, a Elly Burgmer, Eugen Klöpfer,
1943: [12.17] Immensee (Színész), Rendező Veit Harlan, a Walter Bechmann, Lina Lossen, Ernst Legal,
1943: [12.23] Die goldene Spinne (Színész), Rendező Erich Engels, a Jutta Freybe, Kirsten Heiberg,
1943: [09.24] Wenn der junge Wein blüht (Színész: Arvik), Rendező Fritz Kirchhoff, a René Deltgen, Geraldine Katt,
1943: [03.04] Nacht ohne Abschied (Színész), Rendező Erich Waschneck, a Anna Dammann, Karl Ludwig Diehl,
1942: [09.24] Fritze Bollmann wollte angeln (Színész), Rendező Volker von Collande, a Will Dohm, Else Elster,
1942: [03.03] Der grosse König (Színész: Friedrich der Grosse), Rendező Veit Harlan, a Kristina Söderbaum, Gustav Fröhlich,
1942: [02.19] Viel Lärm um Nixi (Színész), Rendező Erich Engel, a Nino Besozzi, Jenny Jugo,
1940: [03.11] Kopf hoch, Johannes (Színész), Rendező Victor De Kowa, a Albrecht Schoenhals, Dorothea Wieck,
1940: [12.06] Bismarck (Színész), Rendező Wolfgang Liebeneiner, a Karl Schönböck, Hans Junkermann, Werner Hinz,
1939: [02.29] Casanova heiratet (Színész), Rendező Victor De Kowa, a Fita Benkhoff, Hans Leibelt,
1939: [02.21] Leidenschaft (Színész), Rendező Walter Janssen, a Paul Otto, Hans Stüwe,
1939: [08.18] Die Barmherzige Lüge (Színész), Rendező Werner Klingler, a Paul Dahlke, Hilde Krahl,
1938: [12.30] Frauen für Golden Hill (Színész), Rendező Erich Waschneck, a Kirsten Heiberg, Karl Martell,
1938: [09.15] Nanon (Színész), Rendező Herbert Maisch, a Alice Hechy, Johannes Heesters,
1936: [04.09] Das schöne Fräulein Schragg (Színész), Rendező Hans Deppe, a Paul Klinger, Hansi Knoteck,
1936: [02/08] Der alte Fritz (Színész), Rendező Johann Meyer, a Lil Dagover, Hilde Körber,
1936: [04.24] Heiteres und Ernstes um den Grossen König (Színész), Rendező Phil Jutzi, a Franz Fiedler, Walter Kynast,
1932: [02.03] Der Choral von Leuthen (Színész), Rendező Carl Froelich, Walter Supper, a Elga Brink, Veit Harlan,
1932: [09.08] Die Tänzerin von Sanssouci (Színész), Rendező Friedrich Zelnik, a Lil Dagover, Carl de Vogt,
1930: [06.15] Der Erlkönig (Színész), Rendező Marie Louise Iribe, a Rosa Bertens, Joe Hamman,
1930: [12.19] Das Flötenkonzert von Sanssouci (Színész), Rendező Gustav Ucicky, a Hilde Wörner, Ferdinand Hart, Heinrich Gretler,
1930: [04.23] Der Detektiv des Kaisers (Színész), Rendező Carl Boese, a Käte Haack, Olga Tschechowa,
1929: [02.20] Scapa Flow (Színész), Rendező Leo Lasko, a Erna Morena, Claire Rommer,
1928: [03.20] Die keusche Kokette (Színész), Rendező Franz Seitz sen., a Maly Delschaft, Lia Eibenschütz,
1928: [01.10] Waterloo (Színész), Rendező Karl Grune, a Carl de Vogt, Georg Henrich,
1927: [09.02] Die heilige Lüge (Színész), Rendező Holger-Madsen, a Margarete Schlegel, Paul Bildt,
1927: [] Der alte Fritz (Színész), Rendező Gerhard Lamprecht, a Sybil Morel, Robert Forsch, Erich Briese,
1926: [01.10] Die Sporckschen Jäger (Színész), Rendező Holger-Madsen, a Elizza La Porta, Grete Mosheim,
1926: [10.01] In Treue stark (Színész), Rendező Heinrich Brandt, a Paul Richter, Claire Rommer,
1926: [02.01] Die Mühle von Sanssouci (Színész), Rendező Siegfried Philippi, Friedrich Zelnik, a Lissy Lind, Jakob Tiedtke,
1925: [01.18] Die Gesunkenen (Színész), Rendező Rudolf Walther-Fein, a Hans Albers, Rudolf Lettinger, Erich Kaiser-Titz,
1925: [] Sein Chef (Színész), a Gertrud Eysoldt, Peter Berneis,
1925: [10.29] ... und es lockt ein Ruf aus sündiger Welt (Színész), Rendező Carl Boese, a Fern Andra, Kurt Prenzel,
1925: [12.01] Die eiserne Braut (Színész), Rendező Carl Boese, a Clementine Plessner, Carl Zickner, Otto Reinwald,
1925: [09/01] Das Paradies Europas. Bild vom Schweizer Volk und seinen Bergen (Színész: Ulrich Zwingli), Rendező Walther Zürn, a Charles Willy Kayser, Wilhelm Kaiser-Heyl, Dora Bergner,
1925: [04.26] Leidenschaft (Színész), Rendező Richard Eichberg, a Kurt Vespermann, Edda Stevens,
1924: [01.23] Die Perücke (Színész: Querulin und Fürst ), Rendező Berthold Viertel, a Jenny Hasselqvist, Henry Stuart,
1924: [] Ich hatt' einen Kameraden (Producer), a Lotte Klinder, Peter Berneis,
1923: [08.00] Neuland - Das glückhaft Schiff (Színész), Rendező Hans Behrendt, Willy Grunwald, a Aud Egede-Nissen, Reinhold Schünzel,
1923: [04.25] Gobseck (Színész), Rendező Preben Rist, a Evi Eva, Ernst Hofmann,
1923: [02.01] Die Vergeltung (Színész), Rendező Theodor Burghardt, Serge Liepski, a Charles Willy Kayser, Maja Sandra,
1923: [12.21] Der Geldteufel (Színész), Rendező Heinz Goldberg, a Alexandra Sorina, Hilde Wörner,
1923: [09.27] Mutter, dein Kind ruft! (Színész), Rendező Rochus Gliese, a Ernst Deutsch, Wilhelm Diegelmann,
1923: [08/23] Wilhelm Tell (Színész: Heinrich Melchthal), Rendező Rudolf Dworsky, Rudolf Walther-Fein, a Hans Marr, Conrad Veidt, Eduard von Winterstein,
1923: [03.19] Fridericus Rex - Teil 4: Schicksalswende (Színész: Friedrich II.), Rendező Arsen von Cserépy, a Lothar Müthel, Eduard von Winterstein,
1922: [03.19] Fridericus Rex - Teil 3: Sanssouci (Színész: Friedrich II., König von Preußen), Rendező Arsen von Cserépy, a Erna Morena, Gertrud de Lalsky,
1922: [12.06] Sterbende Völker - 2. Brennendes Meer (Színész), Rendező Robert Reinert, a Paul Burgen, Maria Caan, Conrad Cappes,
1922: [/ /1] Till Eulenspiegel (Színész),
1922: [01.31] Fridericus Rex - Teil 2, Vater und Sohn (Színész: Friedrich, Kronprinz von Preußen), Rendező Arsen von Cserépy, a Albert Steinrück, Gertrud de Lalsky,
1921: [11.24] Sterbende Völker - 1. Heimat in Not (Színész), Rendező Robert Reinert, a Gustavo Serena, Aud Egede-Nissen, Frida Richard,
1921: [01.31] Fridericus Rex - Teil 1, Sturm und Drang (Színész: Prinz Friedrich), Rendező Arsen von Cserépy, a Albert Steinrück, Gertrud de Lalsky,
1921: [10.31] Der Schatten der Gaby Leed (Színész), Rendező Carl Boese, a Ludwig Rex, Wilhelm Diegelmann, Clementine Plessner,
1921: [09.30] Der Schatz der Azteken (Színész), Rendező Heinz-Karl Heiland, a Loo Holl, Theodor Loos,
1921: [09.30] Der Schrecken der roten Mühle (Színész), Rendező Carl Boese, a Karl Falkenberg, Aud Egede-Nissen,
1921: [12.02] Der Gang durch die Hölle (Színész), Rendező Carl Boese, a Karl Falkenberg, Kurt Vespermann, Rudolf Lettinger,
1921: [06.24] Die Furcht vor dem Weibe (Színész), Rendező Hanna Henning, a Bernd Aldor, Hermine Strassmann-Witt, Paula Conrad-Schlenther,
1921: [05.12] Aus dem Schwarzbuche eines Polizeikommissars I (Színész: Der Mann), Rendező Artúr Somlay, Arsen von Cserépy, a Ludwig Hartau, Sascha Gura, Lisa von Marton,
1921: [04.21] Wie das Mädchen aus der Ackerstrasse die Heimat fand (Színész), Rendező Martin Hartwig, a Lilli Flohr, Antonie Jaeckel, Hans Renfer,
1920: [03.04] Das Floss der Toten (Színész), Rendező Carl Boese, a Carl Clewing, Grete Hollmann,
1920: [11.28] Der Menschheit Anwalt: 1. Teil (Színész), Rendező Otto Rippert, a Theodor Loos, Lya Sellin,
1920: [10.29] Der Golem, wie er in die Welt kam (Színész: Kaiser), Rendező Carl Boese, Paul Wegener, a Paul Wegener, Albert Steinrück, Lyda Salmonova,
1920: [09.30] Whitechapel (Színész: Baronet Harry), Rendező E.A. Dupont, a Hans Mierendorff, Grit Hegesa, Carl Clewing,
1920: [05.28] Schiffe und Menschen (Színész), Rendező Carl Boese, a Karl Falkenberg, Nien Sön Ling,
1920: [07.02] Drei Nächte (Színész), Rendező Carl Boese, a Grete Hollmann, Reinhold Schünzel,
1920: [09/17] Abend... Nacht... Morgen (Színész: Ward, ein Detektiv), Rendező Friedrich Wilhelm Murnau, a Conrad Veidt, Gertrud Welcker, Bruno Ziener,
1920: [05.03] Das Mädchen aus der Ackerstrasse. 1. Teil. Ein Drama aus der Grosstadt (Színész), Rendező Reinhold Schünzel, a Lilli Flohr, Rosa Valetti,
1920: [04.02] Die Tänzerin Barberina (Színész), Rendező Carl Boese, a Paul Czimeg, Max Ruhbeck, Ludwig Rex,
1919: [/ /1] Sündiges Blut (Színész), Rendező Max Mack, a Carl Gerhard Schröder, Rose Veldtkirch,
1919: [/ /1] Der Flimmerprinz (Színész), Rendező Max Mack, a Carl Gerhard Schröder, Gustav Botz,
1918: [] Die singende Hand (Színész: Herzog von Gralby), Rendező Arthur Wellin, a Emil Rameau, Theodor Loos,
1917: [] Veilchen Nr. 4 (Színész), Rendező Conrad Wiene, a Arnold Rieck, Käte Haack,
1917: [11.00] Der Richter (Színész), a Bruno Decarli, Lina Salten,

. 15

Disclaimer

A fenti információk nem teljes, de hogy az információt adatbázisunkban idején utolsó frissítés. Minden adat kutatott a legjobb tudásom és meggyőződésem, jogi követelések eredő hibás vagy hiányzó információk megjelenítése kifejezetten elutasítják. Mivel a jelenlegi ítélkezési gyakorlat az egyes országokban tehető felelőssé személy, amely a címeket, amelyeknek tartalma vagy büntető terjedt tovább is utalhat ilyen tartalmak és oldalak, ha nem tartalmazza egyértelműen ilyen felelősséget. A linkek alatt már kutatott a legjobb tudása és hite szerint, de nem tudjuk elfogadni semmilyen módon tartalmáért ezen oldalak és linkek már minden felelősséget. Mi biztosítja ezt a magyarázatot értelemszerűen minden országban és minden nyelven. Amennyiben külön jelölés, idézetek a rendes törvény, idézőjel a forrás hozzá. A szerzői jogok ilyen idézetek nem a szerzők. - Otto Gebühr - Biography KinoTV Movie Database Check Page Rank Pagerank Anzeige