Rudolf Meinhard-Jünger

Herec - Německo
Narodil 20. prosinec 1880 v Praha
Zemžel 1942 v KZ Majdanek
Also known as : Rudolf Jünger, Rudolf Meinhardt-Jünger,

Mini-Biography:
Rudolf Meinhard-Jünger was born on Dezember 20, 1880 in Praha. He was a German Herec, known for Wenn die Liebe Mode macht (1932), Lola Montez, die Tänzerin des Königs (1922), Helena, der Untergang Troias (1923), Rudolf Meinhard-Jünger's first movie on record is from 1916. Rudolf Meinhard-Jünger died on , 1942 in KZ Majdanek. His last motion picture on file dates from 1932.
Zivotopisné poznámky (v němčině): Eigentlich Rudolf Ohrenstein, nach Schauspielausbildung Theaterengagemnts in Berlin (1903 Schiller-Theater) Wien (1906 Kleines Schauspielhaus und 1908 Neue Wiener Bühne). 1911 wiederum in Berlin, kurz danach erste Filmrollen teils unter den Namen Rudolf Meinhard, Rudolf Meinhardt-Jünger oder Rudolf Jünger, vereinzelt auch als Regisseur tätig.
Nach 1933 als Jude geächtet brach seine Karriere ab, blieb jedoch bis 1942 in Berlin ansässig. Am 13 Januar 1942 wurde er in das Ghetto von Riga deportiert und wahrscheinlich dort oder im Vernichtungslager von Majdanek umgebracht. (lhg 2012)

Rudolf Meinhard-Jünger Filmografie [Auszug]
1932: [12.21] Wenn die Liebe Mode macht (Herci), Režie Franz Wenzler, with , , Kurt Vespermann,
1931: [] Kinder des Glücks (Herci), Režie Alexander Esway, with Dina Gralla, Ekkehard Arendt, Teddy Bill,
1930: [03.03] Mary (Herci), Režie Alfred Hitchcock, with Alfred Abel, Olga Tschechowa, Paul Graetz,
1930: [02.21] Der unsterbliche Lump (Herci), Režie Joe May, Gustav Ucicky, with Paul Hörbiger, Paul Henckels,
1930: [] Zwei Welten (Herci: Ordonanzsoldat ), Režie E.A. Dupont, with Friedrich Kayssler, Maria Paudler,
1930: [] Schatten der Manege (Herci: Chef der Mordkommission ), with Géza L. Weisz, Liane Haid,
1929: [12.03] Asphalt (Herci), Režie Joe May, with Rosa Valetti, Albert Steinrück,
1929: [02.01] Nachtgestalten - Nur ein Gassenmädel (Herci), Režie Hans Steinhoff, with Mabel Poulton, Margit Manstad, Jack Trevor,
1927: [08.27] Der Bettler vom Kölner Dom (Herci: Tünnes), Režie Rolf Randolf, with Hanni Weisse, Elza Temáry, ,
1927: [/ /1] Die schönsten Beine von Berlin (Herci), Režie Willi Wolff, with Dina Gralla, Bruno Kastner, Ellen Richter,
1927: [] Leichte Kavallerie (Herci), Režie Rolf Randolf, with Sig Arno, Fritz Kampers, Elizza La Porta,
1927: [] Der Sträflingskavalier (Ředitel),
1926: [12.23] In der Heimat, da gibt's ein Wiedersehen (Herci: 1. Soldat), Režie Leo Mittler, Reinhold Schünzel, with Trude Lehmann, Reinhold Schünzel, ,
1925: [] Hahn im Korb (Herci), Režie Georg Jacoby, with Elga Brink, Wilhelm Dieterle, Margarete Kupfer,
1923: [] Helena, der Untergang Troias (Herci), Režie Manfred Noa, with Edy Darclea, Vladimir Gajdarov, Albert Steinrück,
1922: [] Lola Montez, die Tänzerin des Königs (Herci), Režie Willi Wolff, with Ellen Richter, Georg Alexander, Hugo Döblin,
1922: [] Sie und die Drei (Herci: Verteidiger), Režie E.A. Dupont, with Harry Lamberts-Paulsen, Hans Wassmann, Max Adalbert,
1921: [10.20] Lady Hamilton (Herci: Friseur), Režie Richard Oswald, with Liane Haid, Conrad Veidt, Werner Krauss,
1920: [] Ede & Co. (Ředitel), with , Hermann Picha, ,
1920: [] Heiratsbüro Süsslein (Ředitel),
1918: [12.27] Der Teufel (Herci: Zweiter Journalist), Režie E.A. Dupont, with Max Landa, Gustav Botz, Manja Tzatschewa,
1918: [05.10] Amalie - fünfundvierzig Mark (Herci), Režie Willy Zeyn, with Lisa Weise, Karl Beckersachs,
1917: [] Die sterbenden Perlen (Herci: Miller), Režie Rudolf Meinert, with Hans Mierendorff, Rolf Nordegg, Manja Tzatschewa,
1917: [11.16] Der Saratoga Koffer (Herci: Woltmann, Detektiv), Režie Rudolf Meinert, with Hans Mierendorff, Carl Auen, Leopold von Ledebur,
1916: [] Der Amateur (Herci), Režie Ernst Reicher, with Ernst Reicher, Harry Liedtke, Robert Wüllner,

. 12

Filmografie Rudolf Meinhard-Jünger nach Kategorien

Regie Darsteller

Rudolf Meinhard-Jünger in other Database records:

Disclaimer
Výše uvedené informace nejsou vyčerpávající, ale poskytnout informace do naší databáze v době poslední aktualizace. Všechny údaje jsou zkoumány na mého nejlepšího vědomí a svědomí, jsou právní nároky vyplývající z nesprávné nebo chybějící informace výslovně odmítl. Vzhledem k stávající judikatury v některých zemích může být činěna odpovědnou osobu, která odkazuje na adresy, které mohou mít kriminální obsah nebo šířit dále odkazovat na tyto stránky a obsah, pokud obsahuje jasné z této odpovědnosti. Naše odkazy níže byly zkoumány podle nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžeme akceptovat v žádném případě za obsah těchto webových stránek a odkazů, které máme žádnou odpovědnost. Nabízíme toto vysvětlení obdobně ze všech zemí a všech jazycích. Pokud není uvedeno jinak označeny, citace v běžném právu, s uvozovky ze zdrojů přidán.Autorské právo k tomuto citací je od autorů. - Rudolf Meinhard-Jünger - KinoTV